Wpis z mikrobloga

Dopiero teraz zauważyłem że jeśli Geralt przyjmie zapłatę od cesarza za znalezienie Ciri, to poza tymi 2 tysiącami koron dostaje też "cesarski weksel" który upoważnia Geralta do odebrania ekwiwalentu 100 tysięcy koron po zakończeniu wojny z królestwami północy ()

Czyli Emhyr faktycznie nie żartował i sypnął groszem, jak grałem to nie przyjąłem nagrody i zamiast tego wcisnęli mi nowego konia na zastępstwo za płotkę. Nowy koń jest czarnym ogierem, co nie pasuje do postaci Geralta bo w książkach zawsze wybierał sobie brązowe klacze i właśnie brązową klacz miał od początku wiedźmina 3. Do tego zmiana konia powoduje dziurę fabularną, bo później w drugim DLC Geralt pod wpływem grzybków może pogadać z płotką i mówi że ma męski głos jak na klacz, a od momentu wymiany konia Geralt nie ma klaczy tylko ogiera ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Następnym razem nie ma opcji żebym nie przyjął nagrody od Emhyra, 102 tysiące koron i stara płotka są cenniejsze niż humorek Ciri. Na zakończenie nie będzie to miało wpływu, bo zakończenie zależy od 5 wyborów i to jest tylko jeden z nich, a wystarczą 3 dobre wybory żeby mieć dobre zakończenie.
#wiedzmin #wiedzmin3 #gry
HumanBeing - Dopiero teraz zauważyłem że jeśli Geralt przyjmie zapłatę od cesarza za ...

źródło: 16060.1

Pobierz
  • 18
@srgs: oczywiście że nie, w końcu w czasie trwania gry wojna wciąż trwa. Mowa o zakończeniu wojny jest dopiero w filmiku przed napisami końcowymi, ale kiedy wracamy do gry po napisach to dostajemy informację że stan świata wrócił do momentu sprzed ostatniej bitwy i możemy sobie dalej wykonywać zadania poboczne. Ten weksel to tylko taka ciekawostka, mamy świadomość że po zakończeniu gry Geralt odbierze sobie górę pieniędzy z Nilfgaardzkiego skarbca i
@HumanBeing: możesz też w ogóle nie przyjeżdżać do cesarza.
Serio, ja tak zrobiłam za 1 razem i to przez przypadek. Była opcja dialogowa "czy chcesz jechać" i ja dałam nie, bo myślałam, że będę miała to do wyboru później, a chciałam jeszcze 1 poboczny quest zrobić.
I w sumie tylko dzięki temu miałam dobre zakończenie, bo nie czytałam wcześniej solution i miałam mało dobrych wyborów (tak, poszłam z Ciri gadać z
@Tyrande: wyborów do zakończenia jest w sumie 5, też ledwie udało mi się zrobić dobre, bo miałem 3 dobre i 2 złe. Nie zdemolowałem Avallahowi laboratorium i poszedłem z Ciri do czarodziejek. Nie wiedziałem że pójście do cesarza ma tak duży wpływ na zakończenie, ale koniec końców cieszę się że do niego pojechałem. Zakończenie Ciri cesarzowa ma więcej sensu moim zdaniem.

Podobała mi się teoria że wszystkie zakończenia są połączone i
@HumanBeing: gerwant powinien przepić i przećpać każdy grosz który zarobi, ewentualnie na kacu oddać resztki biednym żeby zabić moralniaka, to jedyne kanoniczne rozwiązanie. Poza tym przyjęcie hajsu od cysorza psuje mi granie geraltem gdzie staram się żeby miał charakter jak postać z książek, jakbym grał z własną moralnością to bym mu jeszcze wypastowal buty za ten hajs
@HumanBeing: No i namówił ( ͡° ͜ʖ ͡°) Świetna ciekawostka, nie wiedziałem o tym, nigdy nie przyjąłem nagrody xD Tylko że kurde właśnie po raz kolejny zacząłem podchodzić jak pies do jeża do 2... Jak teraz odpuszczę to nigdy nie skończę Dx Okropna jest, brr.
DonRzoncy - @HumanBeing: No i namówił ( ͡° ͜ʖ ͡°) Świetna ciekawostka, nie wiedziałem...

źródło: wiedzminy

Pobierz
@Pas-ze-mna-owce: A kysz szatanie! x)
@HumanBeing: W jedynkę- jasne. Ale w dwójkę? A bój się ty boga! :D Nie razi cię ten drewniany system walki i (chyba najgorsze)- korytarzowość poziomów? Bo o ile jedynka po prostu taka była i sytuację ratował sporo widok izometryczny- to w dwójce czasem trzeba obejść kępkę trawy naokoło i określoną trasą- inaczej nie puści cię dalej x)
  • 1
@DonRzoncy pamiętam że jeden Mirek narzekał tutaj że wiedźmin 2 ma za dużą i za bardzo skomplikowaną mapę we Flotsam, przez to stale się gubił w lesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Także nie przesadzał bym z tymi korytarzami. A walka to typowy symulator turlania, wiele jest takich gier. Ba, wiedźmin 3 ma praktycznie taki sam system walki, tylko doszły jeszcze uniki. Do tego są dwa miecze, mikstury, oleje,
@HumanBeing: No to jest to o czym mówię- mapka pokazuje że cel jest np. na północy, ale trzeba iść przez wschodnią część mapy bo idąc prosto trafisz do ślepego zaułku i nadrobisz 2x tyle drogi. A blokować cię będzie prześwitujący krzaczek przez którego będzie widać docelową ścieżkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Że symulator turlania, to się zgodzę- podczas ostatniej próby przejścia okazało się że to najszybszy sposób