Wpis z mikrobloga

@Nofenak: Często tak jest, ja już nawet zgłupiałem bo mnie się pytano na rozmowach dodatkowo o Reacta, kiedyś o Angulara a dość często powiedziałbym że już nie szuka się Fullstackow z Angularem tylko Java Developera który bardzo dobrze ogarnia np. AWSa i DevOps.
@Nofenak: Nie jest i nigdy nie było. Tuż po tym jak wprowadzono Angulara 2 to się śmiano że to frontedowe EE, bo trochę wyglądało jak Spring, ale od tego czasu frontend poszedł tak bardzo w swoją stronę, że to w ogóle to są inne systemy myślenia. Owszem, czasem przydaje się, szczególnie w korpo w których dopuszcza się ludzi z backendu do frontu, ale delikatnie mówiąc, robić tak nie jest estetycznie uzasadnione
W javie pewnie podobnie jak w .net - szuka się ludzi od backendu którzy będą w stanie ogarnąć FE na jakimś przyzwoitym poziomie.
Stylowanie najczęściej nie jest potrzebne, ale js/ts i np Angular lub React pozwala na ogarnięcie prawie całych featurów jednej osobie.

Oprócz tego, niektóre systemy mają dużo kodu na froncie który czasem nie jest trywialny. W poprzedniej firmie mieliśmy komponenty w ts które złożonością przerastały każdego frontasia jakiego mieliśmy. Ich