Wpis z mikrobloga

No i cyk, trzeba jednak przeprosić fachurę.
W marcu 23 inflacja w stosunku do grudnia 22 była już na poziomie ~5%. Wtedy to Glapa wyskoczył na scenę i powiedział, że na jesień będzie około 7%.
Śmiechom nie było końca.

A jednak... prognoza weszła Adamowi.

Plusuje, każdy analityk #wkpinvestments, który wtedy nie uwierzył Glapie.

#nieruchomosci #inflacja #gospodarka
rzzz - No i cyk, trzeba jednak przeprosić fachurę.
W marcu 23 inflacja w stosunku do ...

źródło: dea0b0b77e534d2b217ef95ac4014f786316243955cba5f3125977e29fa06a24

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@rzzz: Uwzględnij jeszcze te wszystkie fikołki, które były robione przed wyborami, aby sztucznie obniżyć odczyt, np. na paliwach za co Obajtek zaraz będzie ganiany przez smutnych panów za działanie na szkodę spółki, obniżenie cen energii dla gospodarstwa kurła wstecz XD czy np. trzymanie zerowego VATu na żywność.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@mickpl: Wiadomo, ale nawet z tym... wg centralnej ścieżki tej prognozy z marca, CPI rdr teraz powinno być ~9%. I Glapa wtedy mówił, że wg niego będzie może i 7%, ale to jego osobista prognoza ;) Sam się wtedy z tego śmiałem.
  • Odpowiedz
@rzzz: Myślę właśnie, że oni już dawno wiedzieli, że ta prognoza się nie sprawdzi, dlatego od maja było tyle fikołków, ale to i tak pic na wodę, bo procesów cenotwórczych nie wyhamowali, tylko zamaskowali je przed wyborami.
  • Odpowiedz
@rzzz: w gruzcjji opanowali inflacje z 25 % na niespełna 2 .5 % do poczatku 2023 wiec każdy widział co bedzie ale w polszy wyszło to najsłabiej.. Niemcy zrobili to lepiej , wlosi i hiszpanie równiez
  • Odpowiedz
@rzzz tak to wcale nie jest tak że paliwa zaniżone o kilka procent, w dalszym stopniu tarcza inflacyjna która chyba kończy się w grudniu, kredyt zero procent. Zobaczymy co będzie na zime
  • Odpowiedz
Serio myślisz ze w innych jest taniej? Zreszta co ma piernik do wiatraka, stać mnie na to przedszkole nawet po tej podwyżce tylko jak widzę odczyt inflacji i hurra ze już prawie zerujemy to mi się śmiać chce, ceny dalej wywala w kosmos a przedszkole jest tu tylko przykładem ze gus i politycy sobie a życie sobie. Otwieram popcorn i czekam na przyszły rok.
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: bo żeby były obniżki to stopa inflacyjna musi być na minusie mirku. jeszcze długa droga przed nami. wczoraj krok od przepaści, dziś krok naprzód. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: Ale wy macie tutaj zbiorową schizofenie xD

Największy konflikt na świecie od 2 wojny światowej za miedzą a oni krzyczą że ktoś przed wojną się pomylił xD
Nawet mi was nie żal xDDD
  • Odpowiedz
@rzzz: w gruzcjji opanowali inflacje z 25 % na niespełna 2 .5 % do poczatku 2023 wiec każdy widział co bedzie ale w polszy wyszło to najsłabiej.. Niemcy zrobili to lepiej , wlosi i hiszpanie równiez


@dzikuZplasriku: bo u nic wyhamowano kreacje pieniądza a u nas akcelerowano.
13 i 14 emerytura + wakajki kredytowe + bk2%. To ogromny impuls monetarny.
Bez tego gnoju mielibysmy już inflacje w okolicy 5% bez
  • Odpowiedz