Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka, na którą natknąłem się na Twitterze. Oto pani Agnieszka z lewicy (przyszła minister edukacji) w 2019 dzielnie maszerująca wraz z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym:
https://www.facebook.com/dziemianowiczbak/posts/2222767068021117/

Tu pani Agnieszka w lutym tego roku postulująca wprowadzenie "edukacji klimatycznej" do szkół:
https://edukacja.rp.pl/oswiata/art37894521-dziemianowicz-bak-edukacja-bedzie-jednym-z-kluczowych-tematow-kampanii-wyborczej

A to tweet, który zainspirował mnie do tego posta. W ramach walki ze zmianami klimatu pani Agnieszka wylatała w 2022 roku tylko 67 krajowych lotów poselskich. Ponoć większość do Wrocławia:

https://twitter.com/RadekKar/status/1667181005436747776
#bekazlewactwa #globalneocieplenie #klimat #konfederacja #lewica #polityka
Xefirex - Taka ciekawostka, na którą natknąłem się na Twitterze. Oto pani Agnieszka z...

źródło: Screenshot 2023-10-31 at 20-17-44 xga-1x1-luban-spotkanie-z-poslanka-lewicy-agnieszka-dziemianowicz-bak-1680005160.webp (obraz WEBP 1530×1530 pikseli) Skala (48%)

Pobierz
  • 53
@AndrzejBabinicz: właśnie dlatego stawia się na jednej szali czas, na drugiej ekologiczność. Latać ludziom nie można zabronić, nikt nie myślał o rozbudowie linii kolejowych gdy były projektowane i budowane więc wybranie samolotu który leci godzinę zamiast auta które jedzie pięć godzin to chyba dobry wybór. A na pewno lepszy niż siedem godzin pociągiem. Aż sprawdzę jak to wygląda ode mnie.
@AndrzejBabinicz: no i tak, z historii tras - 4h, 30 minut jechałem autem do lokomotywowni we Wrocławiu.
Aż 7h 45 minut pociągiem by mi to zajęło.
Samolot - pociągiem na samolot 1h, 30 minut, godzina lotu, komunikacja miejska 30 minut.

ile jedzie pendolino do Wrocławia?


@proba1: skąd?
@Xefirex: Na tle Lewicy i lewicy i tak jest jedną z najbardziej ogarniętych i wykształconych osób wśród kolorowych pokemonów, choć wolałbym wprowadzenie edukacji fińskiej a nie zabawy w cancel culture i słodkopierdzącą atmosferę.
Trzeba uczyć dzieci historii, informatyki (w tym walki z dezinformacją), geografii i języków a nie matmy czyli w zasadzie uczenia się gdzie zastosować deltę a gdzie logarytmy które nie przydają się w życiu albo nudne lektury. Tusk jako
@aarahon: Czas przejazdu pociągiem licząc odprawy, dojazd na lotnisko itp. jest taki sam jak pociągiem. Nie raz tak jechałem służbowo gdy inni brali samolot i byliśmy na miejscu w tym samym momencie. Już jej nie broń bo to jest żałosne.

Zresztą nawet jakby coś oszczędziła to mówimy o potencjalnie niskich oszczędnościach (pociąg to jest 3 h 40 min - 4h 20 min w zależności od trasy więc ile tu niby można
Czas przejazdu pociągiem licząc odprawy, dojazd na lotnisko itp. jest taki sam jak pociągiem.


@Herubin: sprawdziłem na swoim przykładzie - nie jest.

Nie raz tak jechałem służbowo gdy inni brali samolot i byliśmy na miejscu w tym samym momencie.


@Herubin: Skąd, dokąd?

Już jej nie broń bo to jest żałosne.


@Herubin: w żadnym momencie tego wpisu jej nie bronię. Przedstawiam fakty. Przykro mi że fakty i logika niektórych bolą.
sprawdziłem na swoim przykładzie - nie jest.


@aarahon: No to gówniany przykład pasujący do osoby bo jak widzę kogoś kto pisze o 7h 45 min pociągiem na trasie Wrocław - Warszawa to wiem, że #!$%@? głupoty nie mając pojęcia o czym pisze. Trasa Wrocław Główny - Warszawa Centralna to jest 3 i pół godziny. Obecnie niby są jakieś remonty w Warszawie i chwilowo jest problem z tą trasą ale w 2022