Wpis z mikrobloga

Chciałbym zacząć oddawać krew, jeszcze nigdy wczesniej tego nie robiłem. Czy jak pójdę do punktu pobrań będę w stanie tego samego dnia odbyć badania i oddać krew - co za tym idzie dostać zwolnienie z pracy? Jeśli nie, czy można takie badania wcześniej zrobić np. w placówce Medicover w której mam pakiet z pracy?

Dodatkowe pytanie - jak rozumiem jako mężczyzna mogę oddawać krew do 6 razy rocznie, czy za każdym razem przysługuje zwolnienie z pracy?

#krwiodawstwo
  • 9
@ovoxo:

Czy jak pójdę do punktu pobrań będę w stanie tego samego dnia odbyć badania i oddać krew

Tak i od razu zwolnienie

jako mężczyzna mogę oddawać krew do 6 razy rocznie

Co 4 tygodnie dokładniej.
I przysługują dwa dni wolnego.

Ale lepiej nie nadużywać tego przywileju. Dogadać się z kierownikiem, czy nie będzie im przeszkadzać brak Twojej osoby, albo, żeby mieli czas kogoś poszukać na zastępstwo. Masz prawo do dwóch
@ovoxo Nie wiem jak jest teraz, jednak myślę że w tej materii niezbyt wiele się zmieniło. Przed oddaniem krwi wypełniasz ankietę, następnie masz wywiad z lekarzem oraz badanie ciśnienia. Jeśli przejdziesz tę wstępną kwalifikację jest szybkie badanie krwi tętniczej, jeśli wszystko będzie ok to zostajesz zakwalifikowany do donacji. Po której następuje papierologia, to znaczy wydanie zwolnienia oraz czekoladki
@ovoxo: Całość badań wykonywana jest w ramach kwalifikacji do donacji – nie ma konieczności wykonywania ich wcześniej. I tak, nie może upłynąć mniej niż rok pomiędzy planowaną donacją, a donacją sześć donacji wstecz. Za każdą przysługuje też zwolnienie (2 dni) oraz posiłek regeneracyjny w postaci czekolad.
Co 4 tygodnie dokładniej.


@Chrystus: NIe wprowadzaj w blad:

"I. Krew pełna
1. Jest pobierana nie częściej niż 6 razy w roku od mężczyzn i nie częściej niż 4 razy w roku od kobiet, z tym że przerwa pomiędzy pobraniami nie może być krótsza niż 8 tygodni."

Wiec 8 tygodni.

Rok ma 52 tygodnie.

@ovoxo Tak za kazdym razem - jesli bdania wyjda ok - masz 2 dni wolnego. Jak Cie
Sorry, mój błąd, 8 tygodni.


@Chrystus: Luz. Nie ma problema. Chodzi o to zeby swiezynka nie byla zdezorientowana. ja juz oddawc nie bede ale zawsze chwali sie jak ktos chce zaczac. A warto zeby mial dobre info.
via Android
  • 1
U mnie w pracy nie będzie to żaden problem. W sumie nie zależy mi nawet na tym drugim dniu, byle by mieć czas na udanie się do punktu i regenerację ( chyba że akurat wyjdzie jakaś fajna gierka ( ͡ ͜ʖ ͡) ).

Dzięki za info, życzcie mi dobrych wyników badań! :)
@ovoxo: wchodzisz z ulicy, mówisz że oddajesz pierwszy raz i personel już Cię poprowadzi
dzień wcześniej unikaj alkoholu (rozrzedza krew, wieczorem nie jedz tłustych potraw) w dniu donacji pamiętaj by zjeść śniadanie (ponownie unikaj tłusty potraw).

Pamiętaj by po oddaniu krwi nie przeciążać ręki, siłownie i noszenie mebli najlepiej odpuścić na jeden dzień.

wypełniasz ankietę, następnie masz wywiad z lekarzem oraz badanie ciśnienia. Jeśli przejdziesz tę wstępną kwalifikację jest szybkie badanie