Wpis z mikrobloga

#ufo #kosmici
Po co zaawansowana cywilizacja miałaby porywać ludzi żeby ich badać, rozcinać itp
Nie lepiej podłączyć sie do neta, ściągnąć w pełni zsekwencjonowane ludzkie dna, wszelkie dane o ludzkim organizmie z wikipedii czy czegośtam?
Zaawansowana cywilizacja na pewno sama w pewnym momencie wynalazła internet więc chyba by sie domyślili że też mamy na tym etapie. Jeśli są w stanie przylecieć do nas z innego systemu w przeciągu to pewnie mają napędy nadświetlne albo zaginające czasoprzestrzeń ergo jakiś tam nasz język i nasz sposób zapisu danych sobie na luzie rozkminią.
Jeśli byliby cywilizowani to by tak zrobili, a jeśli jakimś cudem nie to po co mieliby potem takiego delikwenta zwracać na ziemie jak można se go #!$%@?ć do muzeum jakiegoś na ich planecie
( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 16
@CastleGandolfo z tego co wiem wystarczy odrobina śliny żeby pobrać materiał genetyczny, to nie łatwiej cyknąć jakiś zużyty kubeczek plastikowy i nie ryzykować brania takich małp na pokład? Ewidentnie nie chcą sie ujawnić więc tak by było bezpieczniej ( ͡º ͜ʖ͡º) nasi prymitywni naukowcy potrafią pobrać materiał genetyczny nawet ze skamielin ale zaawansowani kosmici muszą #!$%@? jakiegoś losowego budowlańca?
@opinia_niepubliczna: Oni najwyraźniej mają lepsze metody na pobieranie kodu genetycznego.
https://wykop.pl/wpis/73486695/ufo-seks-przegryw-niesamowitahistoria-slyszeliscie

A tak serio, to nawet u nas robienie badań na materiale pośrednim to z d#$% robota.
Np. słyszałem o przypadku, gdzie "naukowcy" wyciągali wnioski z analizy wizualizacji 3D cyfrowej rekonstrukcji ze zdjęć rentgenowskich szczątków mumii. Oczywiście znaleźli same cuda.
Jak coś badasz to powinieneś pracować w miarę możliwości bezpośrednio na oryginale.
Nie lepiej podłączyć sie do neta, ściągnąć w pełni zsekwencjonowane ludzkie dna, wszelkie dane o ludzkim organizmie z wikipedii czy czegośtam?


@opinia_niepubliczna: a testy? My mamy kod genetyczny szczura, ale żeby robić testy musisz mieć żywego szura na którym je wykonasz. No i szybciej będzie samemu coś opisać niż uczyć się czyjegoś języka, systemu komunikacji itp., musieliby też zakładać, że nasza wiedza na temat nas samych jest wystarczająca i potem przekładać
@nilmerg ale to po co odstawiać po testach z powrotem na ziemie, gdzie robią te eksperymenty, na statku od razu? Nie lepiej wziąć z powrotem na swoją planete i tam sobie robić jakieś testy? Chodzi mi o to że jestem przekonany że każdy kto mówi że został porwany i potem znowu odstawiony na ziemie wali w #!$%@? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Eillis pewnie ale po co potem ten materiał odstawiać z powrotem? Wszelkie potrzebne badania robią na statku? Wyobrażasz sobie podjechać samochodem do jakiejś dżungli afrykańskiej, capnąć jakieś nieznane zwierze do samochodu, przeprowadzić w samochodzie badania i wypuścić potem z powrotem do dżungli? To nie jest tak że inni niezależni naukowcy z całego świata też powinni przeprowadzić badania dla potwierdzenia żeby nie było tak że bada tylko jeden zespół naukowców, potem wracają i
ale to po co odstawiać po testach z powrotem na ziemie, gdzie robią te eksperymenty, na statku od razu? Nie lepiej wziąć z powrotem na swoją planete i tam sobie robić jakieś testy?


@opinia_niepubliczna: my przecież tak robimy ze zwierzętami, porywamy, robimy badania, chipujemy i odstawiamy do środowiska. A czasem po prostu chipujemy, żeby wiedzieć co się z nimi dzieje, badać ich życie itp. Tak samo oni mogliby chipować, zbierać dane
@nilmerg no i to jest spoko argument, problem w tym że nikt nigdy takich chipów nie znalazł w żadnym człowieku więc o ile pewnie mogli by tak robić to nic nie wskazuje na to żeby ci ludzie którzy twierdzą że zostali porwani faktycznie zostali porwani (przynajmniej pod kątem posiadania chipów), ale wydaje mi sie również że do samego wprowadzenia chipu do organizmu wystarczy wypuścić drona autonomicznego ze statku, nie trzeba nikogo porywać
@piratestorm no ale nie chce mi sie wierzyć że robią to dla zabawy, jak już to z przyczyn naukowych a jeśli tak to najlepiej byłoby porwać jednego osobnika, rozkroić go na części żeby pozyskać maksymalną wiedzę na temat anatomii i tyle, przy okazji zgrać sobie całe internet ludzki na jakiegoś wyjebistego kosmicznego pendrajwa i przestudiować historię i kulturę tego gatunku (jeśli by im sie chciało ale nie warto) ( ͡º ͜