Wpis z mikrobloga

@Ayessare: Jest tylko trzeba brać odpowiednie komponenty(droższe) i samemu ustawiać krzywe wentylatorów nie srając się o temperatury. Bez indywidualnych ustawień na 90% będzie głośno bo producent zawsze dba o to żeby sprzęt się nie grzał za bardzo (choć i tak ma spory zapas)
  • Odpowiedz
@bartekppp: Bez przesady, ja składałem pc na w miarę tanich elementach (szukając promocji) i praktycznie komputer nie wydaje żadnych dźwięków. Jedynie GPU można uznać że jest z tej wyższej półki.
  • Odpowiedz
@bartekppp: Tymczasem ja ze starym GTXem 1060 6GB od Gigabyte'a z dwoma wentylami którego #!$%@? wszystkim co popadnie jak Kaczmarski żonę z czterema Arcticami P12 w budzie z krzywymi skrojonymi pod srogą wentylację pod obciążeniem żeby temperatury nie przekraczały 70 stopni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WaveCreator: Wystarczy samemu ogarnąć lekkie UV i ustawić krzywe wentylatorów. No chyba że jest się zwolennikiem pełnej #!$%@? wydajnościowej, to trzeba też polubić słuchawki.
  • Odpowiedz
Woda, przewymiarowane chłodnice + wolnoobrotowe wentylatory static pressure i jest cicho.


@keton22: co z tego że woda jak pompa nadal musi działać, przewymiarowane chłodnice XD

To sobie zloz cichy pc bo nie wiesz o czym mówisz
  • Odpowiedz
@Kic3k: o lol...... to teraz #!$%@?łeś.
Bede gonił pomiędzy pomierzeniami aby coś zmienić, ciekawe jak rozwiążesz problem kabla w mysze lub klawiaturze a przez ścianę to już w ogóle mogą być zgrzyty, na bezprzewodowej.

Wystarczy kupować lepszej jakości sprzęt a nie że ta firma chce 2600 zł za grafikę a ta 2300 a dokłądnie to samo tylko inna firma i potem masz co masz :D
  • Odpowiedz
To sobie zloz cichy pc bo nie wiesz o czym mówisz


@Ayessare: nie wiem o czym mówię? Łap!

To już stara wersja ale pompy nawet w środku nocy nie słychać. Podobnie wentylatorów na 600 RPM a po wymianie na Phanteksa T30 i Dark Wingsy Pro 140 to już w ogóle. Utrzymuje 4090 i 7900x pod pełnym obciążeniem na 42C i 68C odpowiednio i dalej go nie słychać.
keton22 - >To sobie zloz cichy pc bo nie wiesz o czym mówisz

@Ayessare: nie wiem o c...

źródło: P_20211012_084736

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kic3k: przy HDMI2.1 czy wymaksowanym displayporcie trzebaby w światłowody zainwestować, podobnie z USB 3.2 gen 2. A to nie są tanie rzeczy. I po co jak jest już cicho?
  • Odpowiedz
@WaveCreator: Nic nie jest tak głośne jak PS4 przy wymagających grach, komputera to przy niej w ogóle nie słychać. Natomiast najcichszym sprzętem do grania jest Switch, po dłuższym czasie się kapnąłem, że tam w ogóle jest jakiś wentylator.
  • Odpowiedz
  • 0
@Quassar o stacji dokującej to słyszałeś? co takiego zmieniasz w komputerze że musisz mieć skrzynie pod ręką? dwa kable wystarczą by wszystko załatwić przy jednym monitorze

@keton22 masz dość wyjątkowe wymagania, które swoje kosztują, ale monitory 4k 120hz też do tanich nie należą jak i reszta sprzętu do nich ^^

@Kic3k: . I po co jak jest już cicho?


no ogólnie to by mieć porządek i nie trzymać takiego mebla na
  • Odpowiedz
nie trzymać takiego mebla na widoku


@Kic3k: siedzi pod biurkiem w rogu i na co dzień nikt na niego nie patrzy. Wariant światłowodowy z kablami od obrazu musiałem przerabiać i tak bo 5k2k 240hz i nawet 2 metry to już bardzo daleko. Słyszałem że USB po świetle jest problematyczne także na tą skalę woda wydaje się pewniejszym rozwiązaniem. Ale jakbym serwerownię w piwnicy to kto wie?
  • Odpowiedz