Wpis z mikrobloga

#praca #pieniadze #kariera

Cześć,

zamierzam niebawem przebranżowić się; obecny zawód bez znaczenia.
Czy ktoś ma do poleceni dobre, oczywiście płatne kursy w wymienionych dziedzinach i pokrewnych, które gwarantują sensowną pracę, najlepiej jako wolny strzelec.

Mam pewną wrażliwość artystyczną, z kreatywnością też nie jest kiepsko, zatem:

- fotografia
- grafika komputerowa
- obróbka video
- social media / copywriting

W która stronę warto spróbować?
I który kurs REALNIE zbliża mnie do pierwszego zlecenia w którejś z w/w branży?

Będę wdzięczny za każdy sensowny i wyważony komentarz ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 5
@oppserwatorr: Miras, każda z tych dzień jest załadowana już pod korek, serio, robiłem jakiś czas temu reaserch z żoną i jest naprawdę jest pierdyliard ludzi co się tym zajmują. Nie zniechęcam ale jak już chcesz iść te zawody, to szukaj niszy w której jeszcze się nikt nie ulokował, bo jak masz być kolejnym fotografem od ślubów albo sesji dziecięcych to przebić się i godnie żyć to będzie naprawdę ciężko. Dam ci
@oppserwatorr to są branże w których zlecenia się dostaje dzięki posiadaniu dobrego portfolio i próbowaniu w opór (w rozumieniu uczestnictwo w konkursach, prowadzenie swoich socjal mediów, współprace w SM itd.) opcjonalnie przez posiadanie dobrych dojść i kontaktów, a nie przez robienie kursów ¯_(ツ)_/¯
@xentropia: też mam takie wrażenie, że w tej branży trzeba mocno iść w marketingowanie siebie, jest się mniej więcej takim specjalistą jak kosmetyczka, albo nie wiem, trener psów - trzeba prowadzić swoje sociale, pokazywać swoją pracę, cały czas robić na dwa etaty i mieć dojścia