Wpis z mikrobloga

Mirki, #fotowoltaika czy #kolektory? Historia taka, że mieszkam w górach, grzeje gazem z nowoczesnego pieca. Rozważam montaż kolektorów, pownieważ zużywam sporo ciepłej wody na cele cwu i co. Ktoś ma doświadczenie, jak w praktyce działają kolektory z instalacją gazową?
  • 5
  • Odpowiedz
@semyel: ja mam kolektory, bo były już w domu, który kupiłem. Co prawda "zepsute", ale trzeba było wymienić czujnik temp przy kolektorach i glikol.
W lato ciepła woda praktycznie za darmo, jest jej aż za dużo, przydałby się basen do ogrodu :p od października do kwietnia już gorzej, tak jak pisze @Bad_Wolf Czasem wspomogą piec gazowy, który musi już tylko podgrzać wodę z zasobnika kolektorów jak trafi się słoneczny dzień.
Ja
  • Odpowiedz
@Zakrentas: Wiesz może jaką masz taką średnią temperaturę w dzień na kolektorach w zimie? tak grudzień-luty? Nie mówię o ekstremach typu pełne słońce od rana czy zero słońca. Chodzi mi o taki średni dzień gdzie słońce przebija się przez chmury.
  • Odpowiedz
@BeginEnd: musiałbym zerknąć, mogę Ci podesłać zdjęcia z wyświetlacza sterownika w przyszłym tygodniu. W każdym razie podejrzewam, że bez pełnego słońca kolektory w tych miesiącach mają zupełnie marginalny wpływ na temp. wody.
  • Odpowiedz