Wpis z mikrobloga

@brakloginuf: To też może być powód, doklejanie reklam do wideo w locie nie zda egzaminu, bo jest zdecydowanie zbyt zasobożerne (zwłaszcza przy spersonalizowanych reklamach), a tak to trzeba wysłać chyba 2 wideo, jedno z reklamą, a drugie bez. A to ich obecne podejście i tak wykruszy część posiadaczy adblocków.

Będę obserwował ich wyniki finansowe za rok
@brakloginuf Doskonale było ich na to stać aby przez okres raczkowania YouTube do pełnego monopolu dokładać do interesu bo inne segmenty spółki go finansowały. A teraz? Myślę że w obliczu prawie podwojenia zysków (nie mówię o przychodzie) od pandemii to co się dzieje dzisiaj po prostu zwyczajna chciwość korpo. Mają monopol, mogą i będą robić co chcą.
@Reretos no ciekaw jestem czy będzie aż taki stonks dalej
@brakloginuf: Przemyślałem ten powód prawny jeszcze raz i nie widzę w tym sensu. Przecież spokojnie mogliby dodać do api, że film zacznie być wysyłany dopiero, gdy minie czas przeznaczony na reklamę. No chyba, że prawo jest bardziej skomplikowane w tym aspekcie.
@brakloginuf: Jaka prawda była się nie dowiesz, aż tak szczegółowych danych nie udostępniają, na pewno są mądrzejsi od nas tam. Na pewno nie rok, nie dwa lata temu przeliczali a grubo grubo wcześniej jak bardzo adblocki będą im problematyczne i od kiedy muszą je uciąć.
Też tak obstawiam, ale taka blokada po stronie serwera to już chyba opcja atomowa, której nie da się obejść


@Reretos: Opcja atomowa to ukryte wykrywanie blockerów poprzez BotGuard + inne sygnały na serwerze oraz banowanie całego konta Google (łącznie z Gmailem) ale dopiero np. po 30 dniach od wykrycia.
Ale by to była niezła jazda :O
@Reretos:
Nie trzeba w jednym wideo tego splatać jakby YT chciał to by zablokował na amen (np. hash z kluczem pozwalającym pobrać wideo by był na końcu chunka reklamy), i robiłby nową blokadę co miesiąc żeby z samej upierdliwości wymusić to na ludziach, bo mają na to środki i zwróciłoby się. I może się na to zdecydują i rozmasowywują oburzenie. Jakby zabili teraz wjazd na amen to by był jeszcze większy