Wpis z mikrobloga

Orientuje się ktoś czy istnieje możliwość zrobienia praktyk dla kierunku #ratownictwomedyczne w godzinach wieczornych? Jest to profil praktyczny czyli mamy ponad 900 godzin praktyk do wyrobienia, chciałbym iść na studia zaoczne i pogodzić to jakoś z obecną pracą, jest jakaś opcja praktyk w szpitalu/przychodni gdzie będzie możliwość ich odbywania po godzinach pracy 9-17, udało się może komuś to tak ogarnąć?

  • 9
  • Odpowiedz
@Makowiecky no ogólnie to nie powinno mieć wpływu, umowy o praktykę nie mają napisane, że ma to się odbywać za dnia, czy w nocy, nawet pewnie nie mają napisane ilości koniecznej godzin do wyrobienia (przynajmniej tak u nas było), tylko okres w którym ma się to odbywać, nawet tam nie było że mamy siedzieć co dnia te 8 h. Raczej to kwestia widzi mi się osoby na uczelni, która załatwia umowy pomiędzy
  • Odpowiedz
Poza tym osobiście nwm czy to będzie dla Ciebie dobre i niemęczące łączenie dwóch zmian dziennej i po południowo-nocnej


@strzyzowiak: niech się od razu przyzwyczaja do realiów pracy ratownika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Makowiecky mogę się wypowiedzieć o Warszawie. W pogotowiu nie ma nocnych praktyk. Nie wiem co z resztą placówek, ale niestety nie słyszałem żeby ktoś ze znajomych robił praktyki w szpitalach itp. w nocy.
  • Odpowiedz
@Makowiecky ano lipa. Z perspektywy studenta bym ubolewał. Już nie mówiąc o tym, że nocka i weekend mają swój urok i dobrze jest tego spróbować za wczasu. Bywali studenci którzy przychodzili na parę godzin po pracy, albo wykorzystywali urlopy - nie powinno tak być.
  • Odpowiedz
@me_cenas dzięki za odpowiedz, nawet jakbym wykorzystał cały urlop, to i tak nie ma szans wyrobić takiej ilości godzin. Niestety odpuszczam zależało mi na tych studiach bardziej z zainteresowania niż potrzeby alternatywy zawodowej.
  • Odpowiedz
@Makowiecky popytaj, rozeznaj, nie zniechęcaj się. Większość moich znajomych odradzałaby te studia na starcie tak po prostu i sugerowalaby pielęgniarstwo xD Ale ja nie z tych. Może masz gdzieś jakichś znajomych którzy wezmą Cię na noc a podbiją dzienniczek za dzień itp.

Sam zawód jest ciekawy i fajnie że chcesz sumiennie zrobić praktyki, ale prawda jest taka, że wielu tylko podbiło kwity a karetki nie widzieli od wewnątrz - czasem z lenistwa
  • Odpowiedz