Wpis z mikrobloga

Oglądacie #damianolszewski #praktycznieopieniadzach na YouTube?

Kiedyś uważałem to za rzetelne, ale jednocześnie łatwe w odbiorze źródło wiadomości o #finanse #oszczedzanie #gospodarka #gielda #inwestowanie.

Ale po wyborach nieźle się odkleił. Tłumaczy rząd, atakuje opozycję, przemilcza fakty i uwydatnia narrację PiSu. Niby miał być obiektywny, a widać, że jest PiSowcem albo przynajmniej Konfederatą, który chciałby, żeby wygrał PiS z Konfederacją jako koalicja. Ostatnio nawet powtarzał narrację, że dziura budżetowa wcale nie jest duża - bo brał pod uwagę tylko tą oficjalną . A teraz wychodzi, że jednak reszta miała rację, że dziura jest duża a "pieniądze są" to propaganda.


Co najgorsze, w komentarzach na Youtube ma poparcie, więc może nawet nie widzi jak mocna wdał się w politykę i jak to zniechęca. Ci którym to się nie podoba, to po prostu przestają oglądać. A z każdej strony politycznej zawsze znajdą się klaszczący klakierzy.

I tak kończy się taki dobry kanał. Tak samo jak #polskiedrogi odkleił się po Covidzie. Lukę wypełnił #stopcham. Ciekawe jaki kanał o gospodarce powstanie, żeby zapełnić tę lukę.

#youtube #wybory #bekazpisu
mk321 - Oglądacie #damianolszewski #praktycznieopieniadzach na YouTube? 

Kiedyś uważ...

źródło: 9S0IQuq

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@mk321: Rozumiem, że nie dopuszczasz myśli, że może jednak to on ma rację? Tzn. nie oglądam jego kanału, ale prędzej uwierzę jemu niż Balcerowiczowi, który myli się w każdej swojej prognozie czy Petru (w sumie to jedna stajnia). Po prostu na PO "pinindzy ma nie być", a PiS chciał, żeby jednak były. Niepotrzebnie tylko ruszali tematy światopoglądowe, inaczej by wygrali z większością konstytucyjną.
  • Odpowiedz
@mk321 zgadzam się, odnosząc się jedynie do oficjalnie raportowanego długu a kompletnie omijając temat tego ukrytego oraz kosztów odsetek lub tempa wzrostu zadłużenia całkowicie stracił dla mnie wiarygodność.
  • Odpowiedz
@Bejro: wiesz, ja w wiele "faktów" wpajanych nam przez lata przestałem wierzyć kiedy przestały się sprawdzać ( ͡° ͜ʖ ͡°) i dochodzę do wniosku, że dług we własnej walucie, której jesteś emitentem nie jest najistotniejszy. Dodatkowo jeśli te pieniądze inwestujesz głównie w krajową gospodarkę to one zostają w rękach ludzi. Tak jak z benzyną dotowaną przed wyborami (pomijam cel polityczny) - libki cieszą się, że teraz będzie
  • Odpowiedz
Co najgorsze, w komentarzach na Youtube ma poparcie, więc może nawet nie widzi jak mocna wdał się w politykę


@mk321: weź pod uwagę, że twórcy mają nad sekcją komentarzy pełną kontrolę i jeśli czegoś nie widać, wcale nie musi oznaczać, że się nie pojawia a twórca żyje w niewiedzy. Jeśli zostawiłeś już komentarz pod jego filmem - sprawdź czy nadal on tam jest, najlepiej w trybie incognito.
  • Odpowiedz
  • 1
@Rudz1elec: a co to ma do rzeczy?

@Manah: nie wiem, a jak myślisz? Najbardziej prawdopodobne, że dług będzie trzeba spłacić. Czyli socjal powinien być ucięty. Ale znając życie, to pewnie socjal dalej będzie, a długi będą dalej zaciągane. I w teorii nie jest to takie złe (tak jak próbuje to powiedzieć @rochto), tylko że jak jest za dużo tego długu (a jest duży, bo ukryty) albo zamiast inwestowany to
  • Odpowiedz
@mk321: Zadałem takie pytanie celowo, nie bierz tego do siebie ale niestety brak ci wiedzy by dyskutować o ekonomii. Komentatorzy bieżącej ekonomii z youtuba raczej nie dadzą ci konkretniej wiedzy, inaczej zaczniesz sam myśleć i przestaniesz ich oglądać.
  • Odpowiedz
@Manah: Ty że kulturalnie skrytykowałem te jego inicjatywę fincrafters, która dla mnie przypomina finansowe kółko wzajemnej adoracji mające na celu wycisnąć kasę z jego widzów.
  • Odpowiedz
@mk321 zgadzam się z tobą, chociaż myślałem że to moja niechęć do PiSu przekłamuje moją perspektywę.

Kanał był bardzo dobry przez długi czas, bo śledzę go niemal od początku. Po wyborach natomiast coś się zaczęło delikatnie psuć i z kanału który często kontrował głupie zachowania rządu, stał się podmiotem bardzo delikatnym dla partii Kaczyńskiego. Szczególnie zraziło mnie jego zachwalanie referendum, podczas gdy zorganizowała go antydemokratyczna partia masowo sprzedająca wizy, a pytania były
  • Odpowiedz
@mk321 oglądam go od kilkunastu miesięcy i powiem tak - dla mnie to wybiorcze fakty, przedstawione subiektywnie. Nigdy nie traktowałem go poważnie. W sumie puszczałem go do mycia naczyń, żeby coś tam sobie grało w tle. Ale na pewno nie jest to kanał "poważnie o finansach"
  • Odpowiedz
@mk321: Nie odpowiadajac na pytanie, to latwo sie domyslec.
A co to ma do rzeczy. Kazdy rzad ukrywal zadluzenie, zawsze kraj mial sie zapasc po przejeciu wladzy i kazda wladza miala rozliczyc poprzednia. Nawet po 89, kiedy to niby miano rozliczyc komunistow.
Jesli wtedy nic nie zrobiono, PiS nie udolne robil swoje dekomunicje, a kazdy rzad mowil, jaki to poprzedni byl zly itd, to serio myslisz, ze to co robil PiS
  • Odpowiedz
@mk321: @Fucktyczniee: też to ostatnio zauważyłem, nawet napisałem komentarz i dostałem parę łapek a potem przestałem dostawać, ciekawe czemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No cóż, był spoko kanał żeby robić prasówki ale się znajdzie inny
  • Odpowiedz