Wpis z mikrobloga

Jak ktoś chce odkryć nowe życie, to oprócz uBlock Origin powinniscie jeszcze spróbować SponsorBlock.

Dobrzy samarytanie zaznaczają na każdym filmie gdzie są sponsorzy, gdzie są przerywniki i (najważniejsze) gdzie jest odpowiedź na pytanie z tytułu, po które przyszedłeś.

Film nazywa się "jak wymienić żarówkę w Seacie", ale trwa 10 minut, podczas których autor opowiada jak jego dziadek umarł 3 razy na wojnie, żeby zarobić na wakacje, na które pojechali Seatem? Interesuje cię porównanie jakości zdjęć z iPhone'a i nowego Samsunga, ale Youtuber technologiczny #!$%@? ci po raz milionowy o historii marki i rozpakowuje oba telefony przez godzinę?

Klikasz "przejdź do wyróżnionego" i natychmiast masz to, po co przyszedłeś.

Nie wiem jak ja żyłem bez tego dodatku!

#google #adblock #youtube #youtubepremium
  • 27
@fiberian_hufky76 żeby te filmiki były ciekawe, to bym się zgodził zapłacić. Niestety jednak, algorytm yt wymusza na twórcach jak najczęstsze postowanie nowych gówien, żeby dobry pan algorytm o nich nie zapomniał. Śmiejemy się z naszych babć, że oglądają paradokumenty, a sami siedamy codziennie do ekranów żeby się dowiedzieć co słychać u jakiegoś randoma z internetu. Dobry materiał wymaga przygotowań i ciężkiej, żmudnej pracy przy produkcji, a więc prefinansowania. Cały ten model działania
na pewno nie z rozciągania pytania na które można odpowiedzieć jednym zdaniem na 15 minutowy film

@xqwzyts: Mnie też to denerwuje, pełna zgoda. Nie oglądam takich filmów (bo mogę).

@mlodir Każdy z nas ma "inny" YT. Oglądamy różne materiały i kanały. Pewnie dlatego dla jednych są one warte czegoś w zamian, a dla drugich - nie.
Też uważam, że podwyżka ceny za konto Premium jest za wysoka, ale nie o to
@fiberian_hufky76: ja nie twierdzę, że wszystko na yt to gówno. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest tam też trochę wartościowych treści, ale widzę też taką korelację, że te bardziej wartościowe kanały nie polegają na pieniądzach od yt. Niektóre nawet mają wyłączoną monetyzację i utrzymują się z innych źródeł jak patronite - gdzie płacisz bezpośrednio twórcy, czy po prostu prowadząc normalną działalność + patronite. Natomiast yt musi mieć pieniądze, żeby zapłacić
@ab6661

>czyli generalnie z czego (wg Ciebie) powinni się utrzymać twórcy na YT?


@fiberian_hufky76: z tego, że ty będziesz oglądał reklamową srakę, podczas gdy ja nie będę


Generalnie do czasu az ludzie z blokowaniem spowoduja ze youtuberom przestajie sie to oplacac i przestana nagrywac. Juz sie to powoli dzieje, ze tresci sa zamieniane na platne miedzy innymi z podobnych powodow.
czyli generalnie z czego (wg Ciebie) powinni się utrzymać twórcy


@fiberian_hufky76: Nie powinniśmy w ogóle zajmować się takimi pytaniami. Temat monetyzowania treści w necie jest stosunkowo świeży, wcześniej tego nie było i jakoś to funckjonowało na yt, forach itd. Powiedziałbym że działało nawet lepiej bo treści tworzyli prawdziwi zapaleńcy zainteresowani tematem, a nie banda skuszona łatwym hajsem
@TheTostu: żeby to jeszcze jakieś dobre rzeczy były w tych sponsoringach, a większość to jest jakiś szrot który wali MLM'em na kilometr. Np. te "portfele" Ridge. Kto normalny zechce nosić w kieszeni kawał metalu zamiast fajnego skórzanego portfela?! Użyteczne toto jak piąte koło u wozu. A jakie drogie.
@TheTostu często dodaję segmenty i potem patrzę na statystyki. niestety w Polsce mało komu się przydaje, bo niewiele ludzi korzysta ze wtyczki ( ͡° ʖ̯ ͡°)