Wpis z mikrobloga

Mam internet z Toya i od modemu idzie kabel do routera z wifi (rt-n66u) a od niego kolejny kabel do innego pomieszczenia gdzie jest switch i do niego kilka urządzeń. Chciałbym nowy router z wifi, a obecny rt-n66u zamiast switcha jako polepszenie sygnału w tamtej części domu. Wyczytałem że repeater robi się odbierając wifi i je powielając, a ponieważ jednak wolałbym kabel to wydaje mi się że powinienem ustawić AP, mam rację?
Czy konfiguracja: modem -> asus w router mode -> asus w AP mode pozwoli mi na posiadanie "sklonowanej" sieci wifi, w sensie tych samych ssid między którymi płynnie przełączają się urządzenia w zależności w której części domu są?

#siecikomputerowe #wifi #router
  • 4
@kabzior można tak zrobić ale to nie zapewni przełączania między tymi sieciami WiFi. Urządzenie będzie się łączyło np do głównej WiFi i dopiero po rozłączeniu "może" przejdzie do lepszej. Już lepiej dac inną nazwę, odległy kanał, przynajmniej wiesz do czego się łączysz
@kabzior dokładnie, repeater to gówno. Urządzenia mesh trochę lepsze ale ciągle daleko im do podpiętych kablem AP z kontrolerem jak Unifi czy Omada. Miałem unifi, teraz omada i to faktycznie działa, zasięgi wszędzie full, płynne przechodzenie pmlomiedzy ap bez utraty pojedynczego pinga do bramy. Działa to bardzo dobrze