Wpis z mikrobloga

Z nowych kart graficznych, co warto kupić do 1400 zł? RTX 4060, RX 6700, czy RX7600?
Przesiadka z GTX 1060
Procek to i5 8400 i zasilacz 550W.
Komputer do gier
#komputery
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@10129 nigdy nie miałem kart amd. Są bezproblemowe w użytkowaniu? Komputer będzie używany przez młodszego brata, który raczej nie ogarnie ustawiania pierdół w sterowniku. Przez 10 lat używania kart NV nigdy nie miałem problemów i fajnie by było, żeby tak zostało
  • Odpowiedz
  • 0
@dlomlo ja nigdy nie miałem problemów z kartami amd. Podobnie jak większość innych profesjonalistów.


Jednak od użytkowników częściej słychać coś odwrotnego.
  • Odpowiedz
@dlomlo: Obecnie w takiej bużetówce jeżeli chodzi o nówki jest taka posucha że radziłbym rozważenie zakup używanych kart. RTXy 3090 które normalnie kosztują może z 7k obecnie latają po 2-3k.
  • Odpowiedz
@dlomlo: więcej ludzi narzeka na problemy z amd niż nvidia, jaki procent realnie ma problemy nie wiem. ja nie miałem w zasadzie problemów ani z nvidia an i amd. loteria ogólnie. z słabymi procesorami lepiej aktualnie karty amd współgrają
  • Odpowiedz
  • 0
@dlomlo karty graficzne można odwoltować, ograniczyć moc. Zwykle redukując pobór O prawie połowę da się utrzymać co najmniej 80% wydajności, więc imo nawet z Rx 6800 by dał radę.

No ale zawsze możesz dorzucić 2-3x tyle do bardziej energooszczędne go rtx 4070, bo 4060ti imo kie warto.
  • Odpowiedz
@dlomlo: ten procesor mało prądu ciągnie(dawniej intel nie robił takich grzałek jak współcześnie), karta nie ciągnie więcej niż 250W(średnio) więc mając 500W na lini 12V na tym zasilaczu ujdzie
  • Odpowiedz