Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi co te sądy mają w głowach. Ja rozumiem, że jak alimenty na dzieci to potrafią #!$%@?ć.
Koleżanka ma 29 lat, dobrą prace a ojca widziała tylko na zdjęciach bo ten zniknął jak miała pół roku a od początku ciąży jej matki tylko pił. Teraz po blisko 29 latach chciał odnowić kontakt, dowiedział sie co robi, czym sie zajmuje i jakie ma obecnie życie i zamiast kontynuować z nią jakiekolwiek relacje to pozwał ją o alimenty bo sam od 15 lat jest człowiekiem tułającym sie po domach alberta. Co robi sąd? #!$%@? jej 1000zł alimentów dla ojca bo ten wykazuje chęć utrzymania relacji oraz ma problem z którym walczy tj alkohol. Trzeba mu po prostu pomóc bo on nie jest w stanie utrzymać sie w pracy.

Ona załamana, na razie sie odwołała ale pewna pani adwokat (ponoć ponad 20 lat doświadczenia) powiedziała, że sądy innej instancji nie będą podważać decyzji tak błahej sprawy.

Przychodzi do was obcy typ, żąda 1500zł miesiecznie a sąd wam nakazuje oddawać 1000zł bo tyle mniej więcej jesteście w stanie miesięcznie wrzucić do skarbonki na wakacje. A w planach wakacje i wymiana samochodu by nie brać kredytu.

Ona załamana, chciałaby żeby tej jej rzekomy ojciec po prostu zdechł, bo myślała, że ten żałuje pewnych decyzji w życiu a on od początku knuł plan.

Witamy w polsce #!$%@?

#polska #alkoholizm #wolnesady #panstwozdykty
  • 182
@nikosix: no to czekaj normalnie mordo, mi to nie przeszkadza kompletnie, nawet nie musisz mi o tym mówić bo czy mi to powiesz, czy nie, efekt jest taki sam
Ja nie jestem socjalistą żadnym, ja jestem wolnym człowiekiem i wolność jednostki uważam za wartość nadrzędną, każdy człowiek żyje po swojemu i robi to co tam chce, mnie tam malo interesuje czy ktoś chce aktualnie się pozbawić życia, czy zrobić fikołka, niech
@Zarzutkkake: prawo nakazuje rodzicom płacić na dzieci a potem w drugą stronę. Niestety raczej trudne do wygrania, bo trzeba udowodnić że przez te wszystkie lata go nie było co może być trudne.
@peoplearestrange: no tyle, że różnica między mną a nią jest taka, że ja jak czegoś nie chcę zrobić to tego nie zrobię po prostu a ona będzie to robić i narzekać, że wcale tego nie chce, na jej miejscu to bym zwolnił się z roboty pokazał w sądzie, że ja nie mam żadnych pieniędzy i nie płacił, ale może dla niej posada na etacie jest ważniejsza niż wolność, nie wiem i
@Limonene niestety w tym chorym kraju mogą Ci dowalić alimenty jak nie ma rodzic praw rodzicielskich. Nie zwalnia to z alimentów w żadna stronę. Baaa, ja uwielbiam jeszcze ta część prawa, że jak ojciec beż praw nie płacił alimentów i płacił to kraj z funduszu alimentacyjnego i ojciec umrze to dzieci muszą to spłacić rządowi, jesli przyjma spadek ( ͡° ʖ̯ ͡°). ( ͡° ʖ̯ ͡
@rolnik_wykopowy: plotki na temat swojego alkoholizmu słyszę nieustannie od kilkunastu lat, ale według mnie to pomówienia i nie jest to prawda w ogóle, ale miłe jest to, że cokolwiek się o mnie mówi, nie mniej nie więcej ja nikomu śmierci nie życzę, nie ma znaczenia czy ta osoba chciałaby odemnie 10zł czy 100tys. zł, pieniędzy nie otrzyma oczywiście, ale też nie życzę źle, wręcz przeciwnie, życzę każdemu powodzenia i udanego życia,
no to bardzo wartościowa osoba jak chciałaby żeby ktoś umarł bo musi na niego 1000zł miesięcznie płacić, jej pieniądze odebrały rozum całkowicie, zaślepiona jest pieniędzmi a życie innego człowieka wycenia na mniej niż 1000zł, no ja to bym przestał się z taką osobą zadawać, bo to nie przystoi dla człowieka z godnością przebywać w towarzystwie tego typu elementu w którym nie widzę przesłanek żadnych że są w stanie się opamiętać i jakoś
Rodziny się nie wybiera.
Zawsze, w każdym ustroju, od starożytności przez feudalizm po nowożytność, istniał obowiązek opieki dzieci nad starymi lub chorymi rodzicami
- a właśnie dzisiaj go prawie że już nie ma,
co najwyżej sąd może zasądzić te parę zł alimentów,
więc nie jęczcie.
@Zarzutkkake: to są te wolne sądy z którymi nikt nic nie chciał zrobić bo są niezawisłe a gdy ktokolwiek próbował do od razu do Unii bo sądy są atakowane ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Stalionnn: w czym uczynienie sądów pisowskimi miałoby pomóc w sprawie? Przecież to wygenerowałoby jeszcze większe patologie, jakie są np. w prokuraturze. Ale to na pewno zła unia i totalna opozycja się uparła, żeby
@voot: pewnie, że możesz wysłać swój numer konta, PW mam odblokowane, każdy może wysłać co tam chce, co uważa za stosowne i śmiało może czekać na to aż ja posłusznie ładnie grzecznie będę spełniał wasze marzenia i prośby, ale z góry zazanczam, że nie przewiduję realizacji podczas aktualnego życia, chociaż próbować nikomu nie bronię, warto mieć marzenia
z fartem
@Zarzutkkake: z tego co się orientuję, to prawnie możesz się od takiej sytuacji zabezpieczyć. Twojej koleżance zabrakło wyobraźni, moja znajoma natomiast zdawała sobie sprawę, że kiedyś coś takiego może się zdarzyć i poszła zawczasu do prawnika.