Wpis z mikrobloga

Moim dziadkom tak z 4 lata temu zainstalowali światłowód i mają pakiet Orange Love Standard.
Dziadek z jego pomocą ogląda co najwyżej TV i jeśli potrzeba to wykonuje połączenia z telefonu internetowego natomiast babcia tylko połączenia lecz to raczej mama dzwoni do niej gdyż telefon internetowy nie ma darmowych połączeń na numery komórkowe.
Lecz do rzeczy, jakoś 24 Listopada kończy się im umowa i przechodzi na nieokreślony a co za tym idzie rachunek pójdzie w górę o jakieś 10 zł.
Pojawiły się już w Orange również oferty świąteczne i tak jak na to patrzę to... lepiej by dziadek na tym wyszedł gdyby rozwiązać całkowicie obecną umowę i podpisać nową umowę np. na mnie bo wtedy pomijając chociażby kwestię tabletu za 1 zł to miałby 4 miesiące abo za free, przez rok nie musiałby płacić dopłaty za zabudowę jednorodzinną.
Tylko pojawia się jeden problem według mnie czyli kwestia zachowania numeru telefonu internetowego/stacjonarnego bo przy rozwiązaniu umowy jak mniemam ten numer wróci do jakieś ogólnej puli a ja nie mógłbym sobie od tak wybrać tego numeru.

Co byście radzili???

#orange #internet #swiatlowod #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@Wykop123wykop: Nie powiem że trochę się obawiałem takiego rozwiązania. O ile robił bym to sam dla siebie to ok lecz dziadek raczej nie będzie miał nerwów na takie kombinacje.
  • Odpowiedz
@RexRX wynieś do VOIPa za czasów trwania umowy, potem przenieś go do OPL. Nic ci nie mogą zrobić. Nie mogą nawet zablokować przeniesienia.
  • Odpowiedz
@RexRX wyłącz wszysyko, wcześniej na zakładkę załóż już usługę na siebie, też w tej ofercie z random owym numerem - po miesiącu ten numer stary wróci do puli numerów wolnych, podejdziesz do salonui ci go nadadzą na nowo - minus tego - miesiąc bez numeru (będzie inny) ale kto teraz ze stacjonarnych korzysta?
  • Odpowiedz