Wpis z mikrobloga

  • 1
@pingWIN00: Śmiga aż miło :) Po przesiadce z Rometa Aspre czuć poprawę komfortu, karbonowa sztyca fajnie pracuje, z kierownicą też od razu się polubiłem. Na dziurach ogólnie trochę mniej telepie.
Pozycja jak dla mnie raczej wygodna (ale nie jest jakoś bardzo wyprostowana - stack do reach 1.48 w rozmiarze 55).
Rometa mam na Clarisie, przejście na GRX'a jest mocno odczuwalne.
Właśnie widzę że mają wyprzedaż. Szkoda tylko, że jak już kupiłem
  • Odpowiedz
@barubar: Ja mam Aspre 2, ale te nową ramę i jestem ciekaw właśnie czy będzie wygodniej czy agresywniej. A jaki masz wzrost / przekrok?

A z tą promocją właśnie widziałem i kurłaaaaa kusi mocno, ale kupiłem tydzień temu karbonowe koła. Budżet wydany, więc jeszcze asperkę pomęcze sezon-dwa, ale powoli już podpytuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mogę Cię jedynie pocieszyć, że Twój kolor został tylko w rozmiarze 47
  • Odpowiedz
  • 1
@pingWIN00: wzrost 183, przekrok 83. Zastanawiałem się między 57 czy 55, ostatecznie wybrałem mniejszy.
Ta nowa rama Rometa całkiem fajnie wygląda, no ale już jakiś czas chorowałem na Backroada i padło na niego.
Gdybym na pierwszy rower kupił Aspre 2 zamiast 1 to pewnie jeszcze bym się za nowym nie rozglądał, bo jak się okazało najbardziej brakowało mi grx'a.
Nowy Canyon Grail wygląda bardzo fajnie, tyle że trochę drozszy
  • Odpowiedz
  • 1
@pingWIN00: wydaje mi się, że pozycja między rose a starym aspre jest zbliżona (czyli jak na gravela minimalnie bardziej wyścigowa), tyle że w romecie mam 56 i zawsze na początku sezonu wydaje mi się centymetr za długi (przez zimę się #!$%@? i potem brakuje rozciągnięcia). Z kolei w rose jest ideolo albo nawet z pół cm za mało. W przyszłym roku chyba odżałuję na bikefiting to się dowiem xD
  • Odpowiedz
@barubar: Ja mam 182, ale 87-88 przekroku (więc dłuższe nogi, krótszy tułów) i biorąc 56 rometa musiałem go skracać, bo byłem wyciągnięty. Rose niby sugeruje 57, ale boję się, że znów byłbym wyciągnięty, a tu nie tak łatwo skrócić mostek. O bikefittingu też myślałem w sumie, ale jeszcze portfel nie gotowy xD. Canyon też fajny, ale już zbyt agresywna pozycja jak dla mnie myślę, szukam raczej endurance.

Dzięki za info i
  • Odpowiedz
@barubar: Dzięki, ale jednak nie robi już takiego wrażenia. Te korby mi tam też średnio pasują. Nie kuś już, bo nie mam pieniędzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od momentu wrzucenia przez Ciebie Rose mam nawrót choroby i trzeci dzień choruję na Rose ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@pingWIN00: jestem ciekaw jaki dadzą nowy kolor na przyszły rok i czy będę żałował, że nie poczekałem z kupnem xD
gdyby ten zielony faktycznie był jak na ich fotce to bym go brał, ale w rzeczywistości to jest bardziej złoty niż zielony, więc już wolałem wziąć majtkowy niebieski ;)
  • Odpowiedz