Wpis z mikrobloga

Właśnie skończyłem ogrywać Robocop: Rogue City i jak wjechały creditsy to już już miałem je odklikać gdy w oczy rzuciło mi się jedno imię i nazwisko. Tak już mam z filmów że wyłapuję takie rzeczy, z reguły średnio to przydatne. Odpalam Google'a, szukam, faktycznie. Mithgandir, 50% dawnej ekipy Gier z Kosza, 50% obecnego Crap Squadu, brat Heda - jest 8. osobą wyświetlającą się na creditsach naprawdę solidnej gry. Miła odmiana gdy na planszach pełnych anonimowych ludzi pojawia się ktoś kogo faktycznie kojarzymy np. z wygłupów na YT. I niech się chłopu wiedzie, niech firma dalej robi dobre tytuły.

A tym z was którzy albo gry nie kojarzą albo wahają się czy dać jej szansę, polecam po prostu zastanowić się jak bardzo lubicie oryginalne filmy z Robocopem. I im bardziej je lubicie, tym szybciej zagrajcie bo jeśli coś się w tej grze udało na 100% to właśnie uchwycenie klimatu lat 80., tj. unikalnej mieszaniny kiczu i cringe'u ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jasne że GOTY to to nie jest, bardziej ma się odczucie że to taki Wiesiek 2: świetny klimat + fajne mechaniki ale braki w budżecie, ludziach i rozmachu. Czuć potencjał (setting, oryginalni "aktorzy", frajda ze strzelania) ale i zaciągniętą wajhę ręcznego (ograniczona przestrzeń, nierówne questy, miejscami rozczarowująca oprawa graficzna). Polski gamedev po raz kolejny udowadnia że potrafi więcej niż kolejne przehajpowane cybercrapy i symulatory meneli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#robocop #robocoproguecity #toznowuoni #grykomputerowe
purrminator - Właśnie skończyłem ogrywać Robocop: Rogue City i jak wjechały creditsy ...

źródło: rrc

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 1
@ShameOnYou: nie liczyłem ale gdybym miał strzelać to celowałbym w między 15 a 20h. Całą grę teoretycznie da się zrobić w 9-10h ale jeśli ktoś chce sobie popykać na luzie, bez rushowania to te kilkanaście h wyjdzie.
  • Odpowiedz
  • 0
@MrLovelock: To może starym sprawdzonym sposobem.
Plusy:
- wierne oryginałowi postacie (rendery i voice acting)
- wiernie oddany klimat (estetyka, muzyka etc.)
- mega satysfakcjonująca mechanika strzelania
- parę ciekawych plot twistów
- spora ilość broni o różnej mechanice, wadach i zaletach
Minusy:
- oprawa graficzna miejscami niedomaga (np. mimika postaci)
- ograniczone lokacje zamiast sandboxa
- niektóre questy proszą się o ich olanie
- olane questy to strata XP, strata
  • Odpowiedz