Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie #gory #tatry
1. Rozpocznij przygodę z jazdą konną: Pierwsza przejażdżka.
2. Zrób kolorowe liście ze sznurka (techniką makramy).
3. Zrób jednego dnia 20000 kroków.

Postanowiłem wykonać 3 zadanie, akurat zbliżał się dzień wolny z okazji święta. Groby odwiedziłem wcześniej to i miałem cały dzień dla siebie. Z racji święta znajomi zajęci, druga połówka w pracy także postanowiłem to wykorzystać i zrobić trasę która nie prowadzi na żaden szczyt a i by wypadało zobaczyć co tam kryje. W planach było jeszcze zwiedzanie drugiego miejsca ale o tym później. Spakowałem się wieczorem, pobudka 0400. Dojechałem przed 0700 i o dziwo pierwsze pozytywne zaskoczenie. Parking praktycznie pusty a kupując o 23 bilet było wyprzedanych 300 miejsc. Rano lekko siąpiło ale z czasem się wypogodziło by następnie pogoda dopięła swego. O czym się przekonacie po zdjęciach.
Na początek schronisko w D5S, przez Siklawę. Po odpoczynku, wybrałem trasę wybrałem niebieską linię – Odejście na Kępę by następnie zejść do Morskiego Oka.
Po drodze jeszcze zwiedziłem jedno miejsce (ostatnie zdjęcie), mam nadzieje, że kiedyś będzie mi dane z niego skorzystać :)
@ZygmuntJedyny wołam, bo podsunąłeś mi pomysł z tą trasą
walczezlenistwem - #mirkowyzwanie #gory #tatry
1. Rozpocznij przygodę z jazdą konną: ...

źródło: 10

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
@walczezlenistwem: mega dzięki! czy są na tej trasie trudności które możnaby nazwać ciężkimi do przejścia dla niedzielnych szwędaczy? nie chodzi o dystans czy przewyższenia (całodniowa wycieczka nie jest problemem) a ekspozycja i ryzykowne przejścia nad urwiskami ;-)
  • Odpowiedz
@DelPierdo: odradzałbym już ten rok na tę trasę. Aktualnie warunki już są trudne.
W drodze do D5S, idąc zieloną trasą przy Siklawicy możesz mieć już lód, oblodzone kamienie. Od 1 grudnia do 15 maja, trasa niebieska jest zamknięta. Czy jest ekspozycja hmm raczej nie, jest w paru miejscach zwężona trasa ale raczej z niej nie spadniesz co najwyżej się zsuniesz. Jak to w górach, nie ma 100% bezpieczeństwa, natomiast o wiele
  • Odpowiedz
już zbieram kolejne plany


@DelPierdo: Jeśli chodzi o trasę z Pięciu Stawów do Morskiego Oka, to dużo ciekawsza widokowo jest ta przez Szpiglasową Przełęcz z odbiciem na Szpiglasowy Wierch. Panorama ze Szpiglasa z widokiem na słowacką stronę to jeden z piękniejszych widoków w Tatrach. Na szlaku są tam łańcuchy na krótkim odcinku, ale przy ładnej pogodzie i podejściu od Pięciu Stawów nie są sprawnej osobie do niczego potrzebne. Przy mokrej skale
  • Odpowiedz
Nic takiego tam nie ma. W październiku rodzice z wczesnoszkolnymi szkrabami tamtędy chodzili.


@ZygmnuntIgthorn: no nie wiem, nam przy podejściu pod świstowa kopę, szczególnie jak były jęzory śniegu trochę nogi się uginały jeśli chodzi o ekspozycje. Fakt że są „schodki” ale jak ktoś nie przywykł do wyższych gór to może nie być do końca komfortowo
  • Odpowiedz
@DelPierdo z Doliny Pięciu Stawów są 2 oficjalne drogi i ta jest łatwiejsza z tych dwóch. Nie ma łańcuchów i strasznych ekspozycji ale jest bardzo widokowa.
Pamiętać należy że ten szlak akurat w zimie jest zamykany, że względu na schodzące tam lawiny.
  • Odpowiedz
@ZygmnuntIgthorn: Tylko na szpiglas z piątki trzeba doliczyć koło 1,5h w jedną stronę.
IMO , o tej porze to już dla bardziej doświadczonych z racji tego że szybko się ściemnia a łańcuchy po ciemku to nie taka prosta sprawa :)
  • Odpowiedz
Nic takiego tam nie ma. W październiku rodzice z wczesnoszkolnymi szkrabami tamtędy chodzili.


@ZygmnuntIgthorn: no nie wiem, nam przy podejściu pod świstowa kopę, szczególnie jak były jęzory śniegu trochę nogi się uginały jeśli chodzi o ekspozycje. Fakt że są „schodki” ale jak ktoś nie przywykł do wyższych gór to może nie być do końca komfortowo


@Gluptaki: wszystko zależy od obycia. Ja teraz w weekend z 7 letnim synem zrobiłem tę
mlekoag - >Nic takiego tam nie ma. W październiku rodzice z wczesnoszkolnymi szkrabam...

źródło: IMG20231104130312

Pobierz
  • Odpowiedz