Wpis z mikrobloga

Mirki jak to jest z tym ubezpieczeniem telefonu w Warcie, czytałem. OWU ale nie będąc prawnikiem rozumiem z tego połowę xd
@insurance wzywam Cię bo widziałem że często się udzielasz.
Głównie mi zależy na informacji:
1. Biorę ubezpieczenie na 2 lata z góry. W OWU informacja ze naprawiają raz na rok i do "sumy ubezpieczenia" . Pytanie teraz czy fakt że wykupuje dwa lata mam tak jakby po pierwszym roku resetowany bilans "sumy ubezpieczenia"? Czyli powiedzmy że w ciągu dwóch lat mogą mi w pełni rozwalony telefon wymienić na nowy raz czy dwa razy?
2. Niezależnie do kogo pójdę po ubezpieczenie cena będzie taka sama czy każdy jakoś próbuje zarobić na dodatkowej marży? ( ͡º ͜ʖ͡º)
3. Co jeśli po 2 latach rozwali mi się całkowicie telefon powiedzmy iphone którego już nie będzie w sprzedaży? Zaproponują mi inny w podobnej kwocie czy zwrócą tak jakby tę "sumę ubezpieczenia"?
4. Nasłuchałem się od wielu osób, że wypadnięcie telefonu z ręki nie gwarantuje dostania ubezpieczenia, ale taki rowerzysta który mnie popchnął i przez niego wypadł mi telefon już tak. Na ile to jeszcze działa w taki sposób a na ile może mi najzwyczajniej w świecie wypaść telefon?

#ubezpieczenie #warta #telefon #iphone #owu #potrzebaprawnika #ubezpieczenia #prawo
  • 3
  • Odpowiedz
@TheYarkid: Cześć,

Nie wiem czy jest opcja sprzedaży ubezpieczenia na 2 lata z góry, chyba że przez jakiś mediaexpert albo inny twór, który podpisał umowę z Wartą na sprzedaż polis na więcej niż rok.

U agenta umowa zawierana jest na rok z możliwością przedłużenia na kolejny rok. Telefon mogą Ci wymienić raz na rok polisowy do sumy ubezpieczenia. Jak nie będzie telefonu to oddadzą Ci pieniądze na sumę ubezpieczenia na jaką
  • Odpowiedz