Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ech to wymarzonego mieszkania brakuje mi 200k. Moje oszczędności i narzeczonej plus kredyt gotówkowy to 700k. Cena to 900 i nie idzie stargowac. Jakieś pomysły jak można rozłożyć w czasie płatność żeby nie brać drugiego gotówkowego? Mogę wziąć jeszcze jeden gotówkowy ale będę miał samą rate na poziomie 7600. Nie wiem co robić a nie chce pożyczać od rodziny. Grunty nie uregulowane więc hipoteka odpada.

#nieruchomosci #pytanie #zalesie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 20
@mirko_anonim: jedna z podstawowych zasad przy zakupie nieruchomości - marzenia nie mogą być podstawą decyzji. Marzenia mogą Ci wyznaczać docelową nieruchomość, ale w danym momencie kupujesz to, co mieści się w bezpiecznym budżecie i realizuje jak najwięcej Twoich potrzeb. W przeciwnym razie marzenia szybko staną się drogowskazem do piekła. M.in. dlatego, że każda niekorzystna zmiana w dochodzie lub wzrost raty Cię zniszczy. Poza tym branie kredytu, którego nie będziesz w stanie
@mirko_anonim: jedna z podstawowych zasad przy zakupie nieruchomości - marzenia nie mogą być podstawą decyzji. Marzenia mogą Ci wyznaczać docelową nieruchomość, ale w danym momencie kupujesz to, co mieści się w bezpiecznym budżecie i realizuje jak najwięcej Twoich potrzeb. W przeciwnym razie marzenia szybko staną się drogowskazem do piekła. M.in. dlatego, że każda niekorzystna zmiana w dochodzie lub wzrost raty Cię zniszczy. Poza tym branie kredytu, którego nie będziesz w stanie
✨️ Autor wpisu (OP): Żeby nie było to miasto to warszawa. Ja zarabiam 15k na rekę. Grunt będzie uregulowany około 2027 a cena jest bardzo okazyjna póki co bo właściciel o tym nie wie. Wącham się tylko dlatego że tak duży kredyt wiąże się ze spadkiem jakości mojego życia. No i jak by się coś stało będzie problem.