Wpis z mikrobloga

To poważne pytanie, więc bez heheszków:

Czym kleić LEGO?

Mam kilka zestawów serii system, mają już po 30 lat, przeżyły trójkę dzieci które się nimi bawiły (ja byłem pierwszy, potem tylko gorzej). Zestawy są już tak zmęczone życiem, że po złożeniu potrafią się rozpadać od samego patrzenia. Wyjąłem je teraz z szafy, poskładałem z moim kaszojadem ale do zabawy to one już tak średnio.
A z racji że są to zestawy raczej mało wartościowe, a jednocześnie mają dla mnie ogromną wartość sentymentalną, chciałem tym je sobie zostawić w gablocie.
Tylko czym to podkleic, żeby się trzymało i jednocześnie nie przesadzić? Szczątkowe ilości kropelki?

#lego
  • 18
@Dziki_czoug tak jak powiedział @SoSweetAcme zacznij od kąpieli albo wręcz wyprania w pralce w 40° (np w poszewce od poduszki). Od razu będą się lepiej trzymać.

Co do kleju, nie pomogę.

Skoro mają wartość sentymentalną a jednocześnie są tanie to może kup takie same a te wywal ( ͡º ͜ʖ͡º)
nie znasz potęgi inflacji ABS ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Rad-X: Nie no pewnie, potrafią być drogie. Jak wśród tych pogryzionych kawałków ABS zawieruszyło się gdzieś 40 pudełek z zafoliowanymi Cloud City z 2003 to możemy gadać o Lambo, warto sprawdzić xD. Ale tak o to stare klocki w nędznym stanie bez pudełek nie mają jakiejś niewiarygodnej wartości, już dostatecznie ludzie wierzą w jakieś "inwestycje" żeby powielać takie
@Rad-X Gdzieś to LEGO trzeba trzymać gdy skończy się miejsce w garażu, kupowanie nierucha po to aby wypełnić go pudłami z modularami to rozsądna dywersyfikacja.
@dran2 sprawdziłem te Cloud City i rzeczywiście cena kosmos xD Dlaczego tak podbiło ten zestaw? Figurki z tego co widzę można chyba skompletować z innych zestawów, zestaw niezbyt duży, może mało sztuk wypuścili ogólnie?
może mało sztuk wypuścili ogólnie?


@Van_Zavi: Też, tu wymieniają "obiektywne powody." dla Fetta który ten zestaw pociągnął i całego zestawu. W skrócie był to fajny ale stosunkowo drogi zestaw zanim ludzie uznali że Lego to będzie super inwestycja wiec sprzedawał się słabo i skrócono serię. Potem kombinacja mody na Star Warsy i na inwestycje w lego i podobno zmowy influencerów go wywaliła w kosmos.
https://www.reddit.com/r/legostarwars/comments/vcjl2x/what_made_cloud_city_boba_fett_so_expensive_was/
@Dziki_czoug: https://allegro.pl/oferta/klej-z-pedzelkiem-tamiya-87003-cement-modelarski-11689797143 trzyma dość mocno ale ale można siłowo rozłączyć, nie zauważyłem żeby niszczył elementy. Stosuję dla 3 latka do newralgicznych elementów, jak spojler czy zaczep przyczepy. Zaczynaj od jak najmniejszej ilości, u mnie malutka kropelka działała cuda. Oczywiście swoich modeli w życiu tym nie kaleczył ale te do zabawy dla młodego to co innego.