Wpis z mikrobloga

Kojarzy ktoś może gry podobne do:
-Horror w Arkham: Gra karciana
-Harry Potter: Hogwarts Battle

Głownie chodzi mi o gry gdzie budujemy własną talię lub gramy kartami. Wiem, że były takie gry jeszcze z Władcy Pierścienia, Star Wars i Gry o tron wydawnictwa galakty ale już nie są dostępne.
Chętnie sprawdziłbym coś nowego '' w ten deseń'' ale nic nie mogę znaleźć.

#gryplanszowe #grybezpradu #planszowki
  • 16
@Ratusz1:
Szukaj pod hasłem: gry deckbuliding. One są w stylu Hogwart Battle, gdzie takie budujesz w trakcie gry. Są klasyczne, gdzie masz same karty: Hero realms, terrors of London, legendary marvel, dominion i mnóstwo innych. Ale są też takie, gdzie budowanie decku jest połączone z innymi mechanikami. Jak z bieganiem po planszy (Brzdęk) albo w ogóle z Area control (Tyrants of the underdark)

Co do gier z budowaniem talii przed grą
@Qullion: W cywilizacji czy Eldritch horror ciężko mówić o budowaniu talii.

@Ratusz1 Do większości gier karcianych, jeśli się dobrze przyjmą, są dodatki. Zerknij sobie na listę dodatków do takich gier jak Legendary Marvel albo Marvel Champions. Są ich dziesiątki do każdego tytułu i wciąż wychodzą nowe

A wracając do Dominiona to musisz wiedzieć dwie rzeczy:
- to gra ze stałym rynkiem. Czyli przed gra dobierasz sobie 10 zestawów identycznych kart. I
@Ratusz1: dominion jest super dopóki nie zagrasz w Legendary Marvel albo Tyrants of the underdark ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
W Hogwarts Battle wkurzało mnie to, że możesz mieć na początku rynek zatkany drogimi kartami, a potem tanimi. Dominion super, ale bez dodatków po 5 grach zaczęło mnie nudzić
  • 0
@venomik: @voliereen Największy problem z Legendary Marvel polega na tym, że nie jestem fanem Marvela i przez to mogę się odbić xD

Najbardziej żałuję, że nie można już kupić:
http://galakta.pl/gry/gry-karciane/wladca-pierscieni-lcg/

Na dominion na pewno się skuszę bo największym plusem jest to, że można wszystko skompletować (wszystko jest dostępne każdy dodatek) z Arkham jest problem, że gra tak długo wychodzi, że wiele dodatków/rozszerzeń nie jest już dostępnych do kupienia.

Polecacie może jakieś
@Ratusz1:
Nie musisz być fanem uniwersum aby się dobrze bawić w grze planszowej. Większość moich ulubionych gier ma tematykę kompletnie oderwaną od moich zainteresowań. Patrz: Sagrada, gra która udaje, że buduje się w niej witraże z kolorowych kostek.
Pewnie, ominie Cię trochę easter eggów, minie Cię trochę radochy z poznawania tego w jaki sposób umiejętności czy historia postaci została wpisana w mechanikę:


Ale nie jest to konieczne do zabawy.

I generalnie
@Ratusz1: największą wadą Legendary Marvel jest ilość i koszt dodatków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ja też nie lubię specjalnie Marvela, widziałam wszystkich strażników z galaktyki, czarną wdowę i chyba Thora jednego, no niewiele, więc ledwo kojarzyłam 1/3 bohaterów, ale to niewiele mi zmieniło, grało się naprawdę fajnie
@Ratusz1:
Z recenzji to:
- Gambit TV (ale bywa problem, że niekonieczie recenzuje najpopularniejsze tytuły)
- Gradanie
- Kości piony i bastiony (ale tu recenzji jest nie tak dużo, mają inne treści)
- Geek factor (tutaj często oglądam instrukcje, jak juz czlowiek zaakceptuje jego skłonności do powtarzania wielu informacji 5 razy, parafrazujac jedynie poprzednie zdanie)
Za to nie polecam za bardzo Game Trolla, chociaż ma dużo fanów, więc może sam sprawdź.
największą wadą Legendary Marvel jest ilość i koszt dodatków ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@voliereen: Co a różnica ile jest dodatków i ile kosztują, skoro nie trzeba ich kupować ;]
(poza jakimś jednym dużym)