Wpis z mikrobloga

Pytanko do osób, które chorują na tę gównianą chorobę. Czy macie tak, że najmniejsza ilość glutenu Wam szkodzi czy też jakieś niewielkie ilości są bez znaczenia? Bo zauważyłem u mnie, że jeżeli zjem malutko (np. tylko co bułki pszennej jest w 2 kotletach albo nawet jedną małą kanapeczkę) to nie widze nic negatywnego. Dopiero gdy zjem wyraźnie więcej. Gdy natomiast zjem bardzo dużo (w jeden dzien, duża pizza + tosty + 2-3 bułki) to mam dosłownie napad wielu bardzo silnych objawów, w tym silny ból w stawach rąk i stóp i cała noc oczywiście już bez godziny snu, drżenie w piersiach i wiele innych. I się zastanawiam czy to jest normalnie czy ja jeszcze nie mam w pełni rozrośniętej celiakii i mogę troszeczkę jeść glutenu.

#celiakia #bezglutenu #gluten #zdrowie
Syn_Tracza - Pytanko do osób, które chorują na tę gównianą chorobę. Czy macie tak, że...

źródło: GlutenDeepDive_HERO_040121_12314

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza: loooool to, że nie masz objawów nie znaczy, że nie masz “pełnej” celiakii. Niestety nie możesz jeść ani śladowych ilości. Ja np. Mam bóle stawów i głowy jakbym miała największego kaca świata nawet po śladowych.
  • Odpowiedz