Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam wszystkie prawnicze osóbki!!!

Moi drodzy, właśnie jestem na IV roku studiów prawniczych w trybie niestacjonarnym. Na co dzień pracuję w dziale finansowym dużej korporacji. Tak się złożyło, że do działu prawnego, do którego aplikowałem, szukali osób po studiach, a w finansach płacili całkiem sporo, więc stwierdziłem: Why not! i dostałem tę robotę. Przez długi czas, bo w każde wakacje od rozpoczęcia studiów (do czasu, aż rok temu dostałem pracę w korpo), chodziłem na praktyki do różnych kancelarii prawnych. No i teraz sprawa wygląda tak, że bardzo chciałbym dostać się na aplikację adwokacką lub sędziowską. Niemal na każdym roku studiów miałem stypendium rektora, więc jestem osobą bardzo zdeterminowaną. Kłopot w tym, że NIE MAM POJĘCIA jak wyglądają wstępne na aplikację. Czy to kazusy? Zadania? Czy może wybranie poprawnego przepisu z zamkniętego zbioru (coś na zasadzie „Zgodnie z art….”). Czy ktoś mógłby pomóc? #prawo #studia #prawnicy #studentprawa #studiaprawnicze



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
@mirko_anonim: Wstępny na aplikację adwokacką i radcowską to bajecznie prosty test. Ja zdałem jak poszedłem z marszu, bez przygotowania i na kacu (bo poszedłem z ciekawości tylko - wiedziałem już że będę robił co innego, ale egzamin był bezzwrotnie zapłacony).