Wpis z mikrobloga

Wczoraj pisałem o naczelnym ekspercie rynku nieruchomości, któremu ceny odjechały od czasu pisania swoich wysrywów 100% plus oddał obcej osobie kilkaset tysięcy na wynajem w tym czasie.

https://wykop.pl/wpis/73580239/nieruchomosci-psychologia-depresja-ciezko-mi-sobie#259689919

Dzisiejszy dzień jest kolejnym z tych w którym nie przyszła refleksja i wykopowym rozporządzeniem, zakończył program BK2% oraz wakacje kredytowe. Wpłynął również na prezesa NBP w zakresie dalszej polityki monetarnej oraz zarządził wymuszoną sprzedaż mieszkań wśród Polaków. A to wszystko kochani po to aby każdy z nas mógł kupić sobie mieszkanie w Warszawie za 5-6k za metr.
#nieruchomosci #psychologia #mitomania #depresja #schizofrenia #mieszkanie
niewiemjakiwybrac - Wczoraj pisałem o naczelnym ekspercie rynku nieruchomości, którem...

źródło: Przechwytywwanie

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@niewiemjakiwybrac A obrońcy napiszą, że miałby rację gdyby nie bk2, tylko jak zapytasz takiego czy do czasu bk2 coś spadło bo te wpisy mają kilka lat to już nie dostaniesz odpowiedzi
  • Odpowiedz
@niewiemjakiwybrac: Wydaje mi się, że on to robi z premedytacją. Na początku (kilka lat temu) było go pewnie stać na mieszkanie w centrum, później dalej, aż w końcu zostały obrzeża miasta albo nawet i nie to. Były marzenia, które nagle odjechały i teraz zostało mu pisanie takich głupot na wykopie.

Mimo wszystko tragiczne jest tempo wzrostu cen mieszkań i naprawdę nie ma się z czego śmiać.
  • Odpowiedz
@niewiemjakiwybrac: nie masz litości widzę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chociaż uważam, że bardziej zafiksowany i tak jest @pastibox. Może aż tak nie spamuje, a obecnie nawet mocno przystopował, ale swego czasu to się tak odpalał, że głowa mała. XD
  • Odpowiedz
@Tiab: jestes tutaj najglupszym trolem na tagu szczerze powiadziawszy, top3 obok perfumowego i micka. Nawet niesprawdzasz wykresow po prostu jeb z drugiej reki ad mickpl tylko wzrostowicz.
  • Odpowiedz
  • 1
@niewiemjakiwybrac chłop co odklejony i usuwa wpisy, tak jak ten przed chwilą ( ͡º ͜ʖ͡º)
Domański z KO zapowiada wakajki dla największych golców - https://bank.pl/andrzej-domanski-wakacje-kredytowe-powinny-byc-dla-tych-ktorzy-maja-problem-ze-splata-kredytu/
Więc wyprzedaże znowu wstrzymane, wibowit od szczytu już - 130pb, więc zostaje jedynie modlitwa do patrona kapucziny, że coś podniesie, co na pewno nikogo nie zmiecie z planszy, skoro ludzie dawali radę przy 7% to dadzą znowu, szczególnie gdy srednia pensja rośnie
  • Odpowiedz
@niewiemjakiwybrac: mi się najbardziej podoba jego założenie, że wszyscy właściciele mieszkań to bezrobotni single. Jak będziemy mieć problem ze spłatą kredytu to wiadomo co zrobimy, z dnia na dzień wszyscy mieszkania sprzedamy, spakujemy cały dobytek w jedną walizkę i pójdziemy mieszkać do mamy, siedzieć sobie całe dnie w pokoju z dzieciństwa w gierki pykać. Tak trochę jakby nie wyobrażał sobie zupełnie na czym polega życie dorosłego człowieka i ile dorosły człowiek
  • Odpowiedz
Tak trochę jakby nie wyobrażał sobie zupełnie na czym polega życie dorosłego człowieka i ile dorosły człowiek ma zobowiązań i możliwości.


@LGirl: bo on jest ciągle na etapie "siedzieć sobie całe dnie w pokoju z dzieciństwa w gierki pykać"
  • Odpowiedz
  • 1
@Budyno

Twoja wiara w perpetuum betinile jest godna uznania ;)

Obecnie ceny w polskich głównych miastach są na poziomie cen w głównych miastach UK (poza Londynem, ale i tu można się zdziwić że nie ma takiej przepaści jaka się wszystkim wydaje względne waw) przy jakieś połowę niższych zarobkach i wyższych kosztach kredytowania.

Jeszcze z 2 takie lata i u nas będzie drożej niż w większości miast na zachodzie - mówię nominalnie, o
  • Odpowiedz
Mimo wszystko tragiczne jest tempo wzrostu cen mieszkań i naprawdę nie ma się z czego śmiać.


@lami: z tego to tutaj chyba nikt się nie śmieje, tu chodzi tylko o codzienne sasinowanie naszego weterana numer jeden i jemu podobnych. Pytanie czy to zwykłe śmieszkowanie (w co nie do końca wierzę bo trwa to już z dobre 4-5 lat), czy może ma tak samo na bani jak największy fan akcji BBBY (
  • Odpowiedz
  • 0
@jozef-dzierzynski

Ja patrzę na rightmove, można sobie z ciekawości posrkolowac - ale uwaga, tam z uwagi na dziwny system użytkowania wieczystego trzeba się w ofertę wczytać ile tego użytkownika zostało bo to mocno rzutuje na cenę, oraz czy to nie jest zakup udziału ;)

Generlanir za 1mln PLN można już coś co po ludzku wygląda kupić naprawdę dość blisko centrum, biorąc pod uwagę że w waw w takiej odległości od centrum ceny
  • Odpowiedz
rightmove


@del855: no przejrzałem 5 z 40 stron ofert do 200k funtów i jedyne co widziałem to

kawalerki na zadupiu

aukcje od 200k wzwyż

oferty dla osob powyzej 55 roku zycia

Może dalej jest coś ciekawego ale powiem ci nie wygląda to

tutaj link do wyszukiwania
https://www.rightmove.co.uk/property-for-sale/find.html?locationIdentifier=REGION%5E87490&maxPrice=200000&sortType=1&index=816&propertyTypes=&includeSSTC=false&mustHave=&dontShow=&furnishTypes=&keywords=
  • Odpowiedz
  • 0
@jozef-dzierzynski

Proponuję przedefiniować słowo zadupie, bo Londyn jest obszarze M25 - to jest po porstu gigantyczne miasto.... Oraz standard - nasz PRL u nich nie kwalifikuje do natychmiastowego remontu ;)

https://www.rightmove.co.uk/properties/138822875?utm_campaign=property-details&utm_content=buying&utm_medium=sharing&utm_source=copytoclipboard#/&channel=RES_BUY

Tu mamy przykład mieszkania za bańkę zdecydowanie bliżej centrum niż m25, jakieś 10km do środka maista. Nie widzę info o udziale, czy wygasającej dzierżawie za 10 lat, więc chyba jest to normlana cena.

Może się komuś nie podoba, ale tak wyglądają
  • Odpowiedz
@LGirl: O właśnie, dobrze napisane.

Mnie w ogóle zastanawia, czy on jest prawdziwy. Prezentuje taką logikę nastolatka który nie ma pojęcia o realnym świecie, ale trwa to już przecież kilka lat. Powinien się czegoś nauczyć. A u niego nadal świat wygląda tak, że życie można po prostu odłożyć na potem, żyć w norze czy piwnicy u starych i czekać na spadki. Plus właśnie przekonanie, że ludzie tak po prostu zrezygnują z
  • Odpowiedz
zdecydowanie bliżej centrum niż m25, jakieś 10km do środka maista


@del855: to wygląda jak Wieliczka dla Krakowa czy jakieś Marki dla Warszawy, sądząc po czasie dojazdu do centrum.

Nie widzę info o udziale, czy wygasającej dzierżawie za 10 lat, więc chyba jest to normlana cena.


@del855: >LENGTH OF LEASE 91 years left
Więc nie jest to własność
  • Odpowiedz
  • 0
@jozef-dzierzynski

Tak jak napisałem - nie da się tego przełożyć na polskie miasta bo to miasto administracyjnie ma 9 mln ludzi i obszar też ma gigantyczny, więc czasy dojazdu i odleglosci siłą rzeczy też są odpowiednio większe (tak, wszędzie metro i sprawna kolej miejska - ale te kilometry trzeba przejechać), coś co na mapie wydaje się "Wieliczka" jest normalnie obszarem miasta. Nie da się w 9 mln mieście mieć centrum koła o
  • Odpowiedz