Wpis z mikrobloga

Pytanie do #programista15k i #programista25k na b2b: jak się czujecie pasożytując na społeczeństwie? Nie dość, że wasza praca jest delikatnie mówiąc nikomu niepotrzebna (bez gierek i stronek można się obejść) to na dodatek oszukujecie na podatkach OKRADAJĄC innych obywateli, którzy są zatrudnieni legalnie, w oparciu o umowę. Dajecie radę spojrzeć w oczy emerytce albo renciście którzy muszą wybierać czy w tym miesiącu kupić leki czy dać na tacę? Jak tłumaczycie sobie że płacicie jakiś groszowy podatek gdy pani kasjerka w biedro oddaje co miesiąc 40% pensji m. in. na wasze leczenie oraz emerytury bo sami praktycznie się nie dokładacie do wspólnej kasy? Nie wstyd wam?
  • 114
  • Odpowiedz
@kukold: dzięki mojemu "pasożytowaniu" kupuje więcej bułeczek zamiast chlebka i polską szynkę zamiast mielonki, dając możliwość wyższych zysków piekarniom, masarniom itd. dzięki czemu ludzie mają zatrudnienie i mogą pracować na UoP. A co z tymi pieniedzmi zrobiłby rząd? Rozdał w ramach obietnic wyborczych byle komu?
  • Odpowiedz
Żeby nie moja praca to byś nie miał możliwości wysyłać takich bzdur ze swojego telefonu, pajacu ( ͡º ͜ʖ͡º)


@AnonimoweLwiatko To już wiadomo kto odpowiada za #!$%@? stan wykopu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
którzy muszą wybierać czy w tym miesiącu kupić leki czy dać na tacę


@kukold: ok, do tego momentu nawet myślałem że to jest na poważnie xD
  • Odpowiedz
Dajecie radę spojrzeć w oczy emerytce albo renciście którzy muszą wybierać czy w tym miesiącu kupić leki czy dać na tacę?


@kukold: Emerytów nie stać żeby chodzić do miejsc które odwiedzam
  • Odpowiedz
@kukold szkoda odpisywać na oczywistego baita ale wiesz że programowanie to nie tylko gierki i stronki a każde elektroniczne urządzenie w tych czasach
  • Odpowiedz
@kukold: Nie jestem z branży ale stanę w obronie prawdziwych informatyków bo są tego warci i cała infrastruktura stoi obecnie na ich głowie, chyba że bierzesz do worka też tych polskich hindusów klepaczy :D
  • Odpowiedz
  • 0
@kukold Ale dlaczego miało by im być wstyd? Każdy optymalizuje podatki i dopóki nie łamie prawa to winny jest ustawodawca dający takie możliwości.
  • Odpowiedz