Wpis z mikrobloga

Czesc wszystkim (,)

Pisze juz z desperacji po 2 dniach bezproduktywnego pie*d*l*nia sie z konfigurowana przez kogos innego siecia klienta w nadziei, ze pomozecie mi znalezc rozwiazanie. Nie jestem specjalista od sieci, a bardziej alarmow i CCTV w zwiazku z czym moja wiedza w zakresie networkingu jest podstawowa - uprzedzajac.

Konfiguracja klienta to Starlink i siec BT (Router Drytek) -> wynalazek firmy Cambium zwany NSE3000 (NSE7010C0) -> UniFi Controller i Access Pointy

Starlinka i Dryteka poki co nie tykalem wcale.
Zaczalem od konfiguracji kanalow 2.4GHz i 5GHz, ktore byly ustawione na auto, wiec przyporzadkowalem je tak aby sasiadujace ze soba urzadzenia nie uzywaly tych samych.
Nastepnie zmienilem Spaning Tree Control z STP na RTSP.
Nadalem tez priorytet urzadzeniom - UniFi Controller 0, nastepne urzadzenia w kolejnosci 4096, 8192 itd.
Pozniej przekierowalem traffic tak, aby CCTV uzywalo wylacznie Starlinka (strict rule), a pozostaly traffic uzywa BT (flexible rule po to, aby w razie gdy cala siec BT padnie automatycznie przekierowywalo na Starlinka).
Wylaczylem WIFI na wszystkich urzadzeniach Sky tak aby ich pasma przestaly powodowac zaklocenia sieci i podlaczylem je na kablu nadajac im tez statyczne IP.

Wszystko pieknie dziala, ping w normie, predkosc dobra, tylko jedna rzecz nie dziala - Netflix na telewizorach niezaleznie od tego czy jest to bezposrednio Smart TV czy Sky Q box. Netflix polaczony z siecia nie pozwala mi dojsc do ekranu logowania tylko wywala naprzemiennie error code nw-3-6, nw 2-5 albo ui-800-3. Probowalem wszelkich dostepnych w internecie rozwiazan - hard reset TV, aktualizacja apki, factory reset, podlaczenie przez kabel, WIFI - nic.
Co ciekawe, wszystkie inne apki dzialaja tj. Disney tylko Netflix nie chce.
Dziala za to podlaczony do mojego hotspota co tylko potwierdza, ze cos jest #!$%@? w sieci.
Sprawdzilem pobieznie Cambium i UniFi z racji tego, ze moja wiedza jest dosc podstawowa, ale nie widze tam nic co mogloby to blokowac.

Czy jestescie w stanie mi poradzic gdzie mam zaczac szukac? Jezeli potrzebujecie jeszcze jakis informacji ode mnie to piszcie.

Z gory dziekuje, a tego kto pomoze uporac mi sie z problemem wynagrodze zlotem :)

#programista15k #networking #siecikomputerowe #unifi #programowanie #pracait #pomocy
  • 30
@pinczerus: RTSP po prostu jest bardziej efektywny i szybszy.

Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale gdy na Netflixie wyskakuja bledy to mozna kliknac "more details" i wtedy wyskakuja dane sieci. DNS, ktore sa zawarte w tych danych to 8.8.8.8, 8.8.4.4
O tutaj: https://www.partitionwizard.com/images/uploads/articles/2019/11/netflix-code-nw-2-5/netflix-code-nw-2-5-1.jpg
I jak sie kliknie to wyskakuja takie dane: https://www.partitionwizard.com/images/uploads/2019/11/netflix-code-nw-2-5-thumbnail.jpg i tutaj mam drugi server na zielono i internet connection za kazdym razem. Klikajac na Network wyswietlaja
@programista15cm: ok - znalazlem i wylaczylem i dalej nic. Co ciekawe - przez doslownie chwile pokazalo mi wszystkie servery Netflixa na zielono i blad ui-113 wskazujacy na slaba jakosc polaczenia, a nie jego brak, ale teraz znowu jest to samo