Wpis z mikrobloga

To pewnie dlatego że Polacy wstydzą się zgłaszać włamania.
Poza tym w Skandynawii definicja włamania jest inna. Tam każdy krok włamywacza w mieszkaniu/domu liczy się jako odrębne włamanie.
No i w Polsce jest taka bieda, że nie ma co kraść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bekazlewactwa #emigracja #europa
szuwarek - To pewnie dlatego że Polacy wstydzą się zgłaszać włamania.
Poza tym w Skan...

źródło: 2023-11-10 10_08_38-(1) Marcin Palade w serwisie X_ Włamania na 100 tys. mieszkańców_ Polska 185 Po

Pobierz
  • 77
@szuwarek: w Szwajcarii mają #!$%@? jajca na drobną przestępczość, ale z drugiej strony mają jebla na punkcie ubezpieczeń. Z trzeciej strony nie każdego stać/nie każdy decyduje sie na kupno ubezpieczenia,wiec obstawiam, że te 423 to tylko ubezpieczone mieszkania, bo z reszta Policja i tak nic nie zrobi więc na #!$%@? zglaszac.

Polska jest w #!$%@? bezpiecznym krajem, ze wzgledu na stosunkowo niewielką ilość ciemnych imigrantów. Fakt.
bywalo ze miałem uchylone drzwi wejsciowe przez cala noc w domu, a centralny zamek w aucie przestal mi dzialac 3lata temu... moeszkam w PL


@Issac: Różnica między dużym miastem a wsią czy miasteczkiem jest kolosalna. W dużym mieście sporo bezdomnych, pijaczków, narkomanów i ludzi szukających szybkiego zarobku.

W dużym mieście zostawisz rower zabezpieczony byle linką, po pół godziny nie masz roweru. Ja mam dwa zapięcia do roweru, w tym u-lock, rower
@Issac:

slyszalem ze we francji duzo przypadkow jest bagatelizowanych


"Słyszałem", słowo klucz. Tak to można wszystko powiedzieć. I nie zrozum mnie źle, ja nie mówię że gdzieś nie ma problemu czy większej/mniejszej przestępczości. Chodzi mi o porównywanie różnych statystyk, które niekoniecznie muszą być porównywalne. Nie wiem jak jest teraz w de ale kiedyś standardem było zgłaszanie wszystkiego na policję, w Polsce to "donoszenie" albo trzeba radzić sobie samemu.
Polacy nie są konfidentami i nie będą jakiś tam włamań zgłaszać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zresztą złodziej jak wpadnie do typowej Polskiej rodziny, to raczej zaliczy #!$%@? i jak dobrze pójdzie to nie skończy zakopany w beczce po kapuście ¯\(ツ)/