Wpis z mikrobloga

#fifa14 #mirkofifa #fifa

Widzę, że koledzy z ps4 robią ligę w Fifę...a co powiecie na wykopową ligę na PC?:)

Ale...większość z Was gra FUT lub sezony, gdzie prawdopodobnie do znudzenia katują jedną lub kilka drużyn z wyższej półki. Pewnie już były tworzone jakieś turnieje tuż po wyjściu nowej odsłony Fify. Dlatego teraz proponuję urozmaicić rozgrywkę:)

Liga składałaby się ze słabych zespołów które przydzielane byłby losowo. To tylko zabawa więc nie będziemy zbyt dużo rozmyślać o minimalnych różnicach w klasie zespołów:) Proponowałbym naszą Ekstraklasę lub jakąś egzotyczną ligę typu Korea Południowa czy kolumbijska.

Każdy z każdym po 2 mecze. Czas trwania połówki myślę, że normalnie 6 min, chociaż jeżeli to liga skłaniałbym się o skrócenie do 5.

Ogólnie system można jeszcze omówić, aby było ciekawie i nie schematycznie:) To co po trochu opisałem to tylko taki wstęp do dyskusji.

co Wy na to?
  • 18
@PingwinAstronom: pewnie, fajny pomysł:) Co do ligi to byśmy się dogadali, chodzi o grę słabszymi zespołami + losowanie:)) Zastanawiałem się jeszcze nad ręcznymi ustawieniami sterowania, ale sądzę, że nie byłoby zbyt wielu chętnych...a byłoby pewnie śmiesznie;)
@ziarna_dyni: Jestem chętny w razie czego, proponuje przedział teamów od 3,5-4,5 gwiazdki. Oczywiście przed każdym meczem losujemy zespół, parę minut na ustawienie i jazda :) Zaproponować jakiś sensowny tag i jazda :)
@rsky: Zwłaszcza jak okazuje się że słaby team z 2-3 lepszymi typami z łatwością objeżdża solidnego średniaka. Dużo funu to daje :) @ziarna_dyni: Wydaje mi się że system każdy z każdym 2 razy + losowanie teamu z określonego zakresu (przykładowo ligi) przed meczem wygląda ciekawie.
@PingwinAstronom: ten system jest spoko:)

Wiesz co, to nie FUT. Wiem, że są spore różnice nawet między drużynami z taką samą ilością gwiazdek. Ale tu chyba nie jest poziom jakiś wielki, liczy się zabawa. Losowanie teamu przed meczem powiedzmy z ligi Championship również wg Twoich kryteriów nie byłby "sprawiedliwy"
@kowalale: na razie dyskutujmy i zgłaszajmy się tutaj:)

@PingwinAstronom: możemy znaleźć ciekawą ligę. W fifie jest sporo lig, a z większością drużyn większość graczy nie ma do czynienia. A to na pewno byłoby ciekawe:) Można coś pomyśleć z jakąś multiligą...czekam na pomysły:)
moja propozycja:

zrobienie ligi z ok. 30 drużyn,

ustalenie w wyniku losowania terminów gry każdego z graczy (*ewentualne ich wspólne zmiany)

jedna osoba losująca dla każdego drużynę na poszczególny mecz z ok. 2 dniowym wyprzedzeniem

tabela aktualizowana po każdym meczu

@ziarna_dyni @PingwinAstronom
@kowalale: terminy będą dość luźne i dam dużo czasu na rozgrywanie. Z losowaniem dobry masz pomysł. Co do ilości drużyn to zobaczymy. Może będzie nasza Ekstraklasa...:)

Racja, że trzeba zrobić zapisy.