Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ile może kosztować ze stanu deweloperskiego wykończenie szeregówki 80 m2 w spoko standardzie ze wszystkim i w jakim czasie? Szacuję, że ok. 250k w 2 miesiące do wprowadzenia?
Na co warto wydać więcej, a na czym można oszczędzić?

#nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
Szykuj 5 milionów, tak jak napisał @PanieAreczku

Odklejka wykończeniowa nigdy mnie nie przestanie dziwić na tym tagu. Napisz, jaki interesuje Cię standard, czy w wykończenie wliczasz wszystkie meble, czy wliczasz rtv, czy już masz swoje.

Wykończyłem 150m domu za 100k w zeszłym roku, gdyż rtv i meble w większości miałem swoje, więc większość pomieszczeń poza kuchnią i łazienką to była farba, panele i listwy. I nic więcej.
@mirko_anonim musisz wybrać do znaczy spoko standard.
Przy wykorzystaniu topowych rzeczy marketowych i top w elektronice zmieścisz się w 200k.

Jak będziesz brać wszystkie meble na wymiar, kamień w kuchni i prawdziwie drewno na podłodze to 300k będzie mało.
@Yuri_Yslin wszytko zależy od standardu.
Ja 2 lata temu robiłem 2 piętra w sumie 90m2. Wszytko od zera (nawet garnki i talerze).
Firma wykończeniowa zrobiła mi wszytko w 3 tygodnie za 110k, około 60k poszło w nowe meble i sprzęty.
Aktualnie parząc po znajomych to ceny materiałów niewiele podrożały. Odkleiło się za to część usługodawców.
Byle szafa na wymiar to zaczyna się rozmowa o 6k, a ciekawsze zabudowy to po 20k od
@tryb_graficzny: no dokładnie, dalej da się względnie tanio kupić materiał. Kwestia znalezienia uczciwego wykonawcy. Można samemu jeśli ktoś ma zacięcie. Jak ludzie chcą przepłacać to nic dziwnego że mamy absurdy typu 2500 PLN za metr średniego standardu i kafelkarza30k.
@tryb_graficzny: Dokładnie. A dodatkowo im więcej metrów, tym mniejszy udział arcydrogiej łazienki i kuchni. salon 30m^2 względem salonu 20m^2 to najczęśćiej tylko ekstra 10m^2 podłogi i farby ściany/sufit - bo do salonu małego i dużego wchodzi mniej więcej to samo: sofa/narożnik, stół, TV, jakieś ozdóbki ;) Więc segmenty i domy wychodzą znacznie taniej z metra do wykończenia.
Anonim (nie OP): @PanieAreczku: @Yuri_Yslin @tryb_graficzny jedna łazienka, jedna pralnia, kuchnio-salon i 3 pokoje, do tego jeszcze schody, schowki itp. nieużytkowe 15 m2. Raczej nic na wymiar nie będzie może oprócz szafy w wiatrołapie, większość mebli to zwykła sklejka sklepowa będzie. Licze z umeblowaniem i sprzętami ze średniej półki, jeszcze taras i miniogródek aka spacerniak. 100k za 150 m2 to jakos zajebiscie tanio?
Dwa lata temu wiem, ze na wynajem
100k za 150 m2 to jakos zajebiscie tanio?


@mirko_anonim: Nie, większość z tego wydałem na gołe podłogi i ściany. Miałem meble swoje. najdroższe jest zrobienie kuchni i łazienki. Ile według Ciebie kosztuje 60m^2 poddasza, na którym główny koszt to malowanie i panele AC5?

Skoro musisz kupować meble i RTV, to raczej 1500-2000 za metr, w zależności od fantazji.