Wpis z mikrobloga

Siedzę cały dzień w domu i "klikam w kuputer". Jak kończę prace to już jest ciemno. Ostatnio wpadły mi w oczy informacja o lampach antydepresyjnych. Czyli takich które świecą światłem słonecznym. Nie wiem czy to jest scam czy prawdziwa nauka.
Znalazłem informacje, że w Szwecji na niektórych przystankach zamontowali takie specjalne lampy które imitują słońce:
- link po polsku -> https://www.ofeminin.pl/lifestyle/to-nas-kreci/szwedzkie-przystanki-autobusowe-w-walce-z-depresja/4mwbjrm
- link po angielsku -> https://reprogrammingthecity.com/light-therapy/

Pytania:
- Czy ktoś z Was z tego korzystał?
- To jest scam? Czy rzeczywiście to działa?
- Mirki z #szwecja, #norwegia, #finlandia #islandia jak sobie radzicie? U Was jest jeszcze gorzej niż u nas w PL
- Jeśli to działa to jaki model polecicie, żebym mógł się naświetlać w domu?

#depresja #zdrowie #zima #polska #szwecja #umea #gadzety #elektronika #pytanie #pytaniedoeksperta #zima #jesien #ciemnosc #noc #zakupy
Turysta10 - Siedzę cały dzień w domu i "klikam w kuputer". Jak kończę prace to już je...

źródło: UmeaEnergi_mamman

Pobierz
  • 35
@Turysta10: nie musisz kupować “leczniczej”, bo one nie mają żadnej magicznej technologii. Ważna jest biała barwa światła zbliżona do słonecznego i moc lampy. Jeśli dobrze pamiętam to Huberman polecał minimum 400luxow i panele led używane do kopiowania rysunków (takie świecące równo jak matryca w kompie).
Ale najlepiej jak skorzystasz z naturalnego światła rano albo w ciągu dnia (nawet w pochmurny dzień).
@Turysta10 @apee kiedyś coś czytałam na ten temat i konkluzja była taka sama - to kwestia barwy i mocy, ale głowy nie dam, bo nie jestem jakimś ILLUMINANTEM, c’nie ( ͡° ͡°)
U nas wystarczyłoby łapać słońce w południe, mieć przerwę i miejsca aby się naświetlić.


@KollA:

kiedyś coś czytałam na ten temat i konkluzja była taka sama - to kwestia barwy i mocy, ale głowy nie dam, bo nie jestem jakimś ILLUMINANTEM, c’nie ( ͡° ͡°)


@Ytarka:

@Turysta10:

Tak w sumie jak tak mysle to takim "dzialaniem antyzimowym" jest tez rzesiste rozswietlanie domow - oszczedzaja na
  • 0
, Kolega jak tam pracował to miał regularne naświetlanie obowiązkowe w jakichś pomieszczeniach specjalnych


@mateusz-bogacki: Ale to brzmi w porównaniu z polską. A wiesz może jakie oni lampy używali? Albo jakiego producenta?
  • 0
ie musisz kupować “leczniczej”, bo one nie mają żadnej magicznej technologii. Ważna jest biała barwa światła zbliżona do słonecznego i moc lampy. Jeśli dobrze pamiętam to Huberman polecał minimum 400luxow i panele led używane do kopiowania rysunków (takie świecące równo jak matryca w kompie).

Ale najlepiej jak skorzystasz z naturalnego światła rano albo w ciągu dnia (nawet w pochmurny dzień).


@apee: To mi pasuje. Tylko musiał bym znaleźć jakieś żarówki, albo
  • 0
Bardzo czyste powietrze wiele pomaga, dzien faktycznie krotszy ale nie ma zupelnie tego smogowego klimatu,


@DryfWiatrowZachodnich: Taaak jak bym bez problemu latać po nocy było by fajnie. Ale teraz jak kończę pracę to nawet nie chce mi się ruszać bo szkoda wdychać smog. A w maseczce przeciwsmogowej nie chce już chodzić.
  • 0
U nas wystarczyłoby łapać słońce w południe, mieć przerwę i miejsca aby się naświetlić.


@KollA: Niestety na przerwę w południe nie mam szans. A o takich miejscach do naświetlania nie słyszałem