Wpis z mikrobloga

@Defined: nie da się tego ze 100% pewnością przewidzieć. Można z bardzo dużym prawdopodobieństwem domniemywać, że zaczną się pojawiać i poszerzać tereny w obszarach okołorównikowych, gdzie latem zdrowy człowiek po prostu nie przeżyje z powodu zbyt dużej temperatury i wilgotności - patrz temperatura mokrego termometru. Nie mówiąc już o poszerzających się suszach, które wygubią i wykurzą żyjących na biednych obszarach ludzi dużo wcześniej.
protip jest juz za pozno i kazdy wlacznie ze mna zdechnie posrednio z przyczyn powiazanych ze zmianami klimatu a nie smiercia naturalna xD


@jegertilbake: Skąd takie wnioski? I tak wiem co to jest odchylenie standardowe ale nie widzę powodu aby ludzie z półkuli północnej a zwłaszcza z krajów takich jak Polska USA czy Rosja mieli umierać z powodu zmian klimatu. U nas jest ogromne pole "dozwolonej" zmiany temperatury w przeciwieństwie do
@Defined: Temperatura nie spadnie, jeśli nie wytworzymy technologii, która by wyłapywała CO2 z atmosfery. Obecnie walka toczy się o zatrzymanie wzrostu temperatury, co ma dużą szansę na zapobieżenie ogromnej migracji z miejsc, w których temperatura będzie zbyt wysoka, żeby "normalnie" żyć.

Rejony, o które pytasz, są na mapce poniżej.
Bestiariusz - @Defined: Temperatura nie spadnie, jeśli nie wytworzymy technologii, kt...

źródło: obraz_2023-11-12_203906017

Pobierz
@jegertilbake: Ja tam na klimacie się nie znam więc mam pytanie. Jak udało ci się pogodzić:

Dzisiaj średnia globalna temperatura powierzchni morza w przedziale 60°S–60°N po raz pierwszy przekroczyła barierę 6 sigma, osiągając 6,08 odchylenia standardowego powyżej średniej z lat 1982–2011.

z

w czasach gdy zyli ludzie nigdy nie bylo wyzszej temp oceanow.

Nigdy bym nie podejrzewał że byłem jednym z pierwszych ludzi na ziemi...
@jegertilbake

"Dzisiaj średnia globalna temperatura powierzchni morza w przedziale 60°S–60°N po raz pierwszy przekroczyła barierę 6 sigma, osiągając 6,08 odchylenia standardowego powyżej średniej z lat 1982–2011. "


Thisisfine.jpg ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ja jako antynatalista mam na to głęboko wypiżdżone. Serio thisisfine.jpg. Nic mi to nie przeszkadza, poza oczywiście obostrzeniami klimatycznymi ekofaszystów. Za 30 lat też mi nie będzie to przeszkadzało gdyż mnie już
@Bestiariusz: wspomniałem o wiarygodnym pomierze. Nie wiemy co się dokładnie działo 5000 lat bo nie mamy zapisów w myślimy że jesteśmy w stanie dokładnie zbadać jaka była temperatura 10,20 czy 100mln lat temu?
Ale to kwestia z która zmierza się nasze dzieci.


@Przegrywek123: Chcialbys. Kazdy mysli, ze zmiany klimatu to problem na pozniej i przez to jestesmy w tej sytuacji xD #!$%@? nam, za naszego zycia i moge ci obiecac, ze nastapi to predzej niz pozniej. A dzisiejsze dzieci w krajach pierwszego swiata maja szanse na dozycie do doroslosci, tylko po prostu niewiadomo czy bedzie ona warta tego dozycia ( ͡° ͜ʖ
@jegertilbake: myślę że trzeba zaktualizować po prostu ten wykres, podniesiemy to o 3 pkt w górę i odchylenie już nie będzie takie znaczące, albo ustalmy ten rok jako baza wyjściowa i od tego będziemy liczyć, zawsze są sposoby na walkę z globalnym ociepleniem
Nie wiemy co się dokładnie działo 5000 lat bo nie mamy zapisów w myślimy że jesteśmy w stanie dokładnie zbadać jaka była temperatura 10,20 czy 100mln lat temu?


@AndyMendy: tak, naukowcy to debile i sobie rzucają losowymi cyferkami i nie wiedzą co robią, bo wykopek nie wie jak się szacuje temperaturę, a jak on nie wie to nikt nie wie

https://www.scientificamerican.com/article/how-are-past-temperatures/ - to protip, w skrócie to na podstawie pęcherzyków powietrza
@jegertilbake: @Przegrywek123:

Nie rozumiem twojego nazywania ludzmi, ktorzy probuja uchronic ludzkosc przed katastrofa "ekofaszystami".


Spójrz na tagi które dodał, tam jest #efilizm i wszystko jest jasne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kazdy mysli, ze zmiany klimatu to problem na pozniej i przez to jestesmy w tej sytuacji xD #!$%@? nam, za naszego zycia i moge ci obiecac, ze nastapi to predzej niz pozniej.


czyli jednak jesteś katastrofistą.
hansschrodinger - @jegertilbake: @Przegrywek123:
Nie rozumiem twojego nazywania ludzm...

źródło: xLXk9kpTURBXy8wZjg2ZGZlMWJiZGFkM2QxOTlmMDQzZDY2OTk0MTNkYS5qcGeSlQLNA8AAwsOVAgDNA8DCw94AAaEwAQ

Pobierz