Wpis z mikrobloga

tak myślałem: zero konkretów, popierdywania o zbiórkach złomu i dorabianiu na jego naprawie oraz robienie za złotą rączkę dla znajomych... już wiem czemu nigdy nie szanowałem domorosłych elektroników
@nanotecz: z tymi domorosłymi to bym uważał, bo wiele osób z tego tagu zajmuje się zawodowo elektroniką i to na dość wysokim poziomie. Ale o to nie pytałeś. Chcesz konkretów, proszę bardzo. Znajomość elektroniki, podstawowych wzorów i zależności pozwoli ci uniknąć wciskania kitu przez sprzedawców. Na przykład, lampa UV o deklarowanej mocy 36W ma zasilacz 12V o wydajności prądowej 1A. Więc coś tu nie pasuje. A co do napraw, mam właśnie
@nanotecz: różnego typu czujniki możesz sobie zrobić. Np na skrzynkę czy dostałeś nowe awizo albo jak się rozkładają temperatury w pokojach. przerobić pilota od bramy aby można było nią sterować telefonem. Masę ułatwiaczy życia można wymyśleć.
@nanotecz: W firmie postawiliśmy taką dmuchana reklamę. Musiała się dmuchać 6 sekund i potem przerwa 5 sekund. Kupili taki zwykły sterownik do gniazdka co się ustawia godzinę włączenia czy wyłączenia. Było napisane, że potrafi robic interwały, a nie potrafił. Trzeba było to mieć na już, więc zrobiłem to w Arduino właśnie. No więc... Raz w życiu się przydało.

Pracuje w firmie na księgowości jbc, nie w żadnym IT
tak myślałem: zero konkretów


@nanotecz: Powyżej dostałeś od paru osób temat automatyki domowej. Jak wleziesz na grupy FB, np. Home Assistant, to zobaczysz masę realizacji z tą wiedzą. Mówię o tysiącach osób.

Zerknij choćby na forum supli w projekty użytkowników: https://forum.supla.org/viewforum.php?f=24
Z jednego takiego domowego projektu z tego forum, rozwiązanie się tak rozrosło, że polski producent zainwestował w to i można dziś kupić sterownik dopuszkowy w każdej Castoramie: https://www.castorama.pl/sterownik-zamel-wi-fi-jednokanalowy-row-01/5903669209867_CAPL.prd
jak bardziej sie wglebisz w temat to mozesz smart home ogarnac


@Aqvis: Ja tak sobie ogarnąłem automatyke domowa na Arduino Mega z nakładką ethernet. Serwer mqtt, Home Assistant na RPI i wszystko super działa
nie mam nic do elektoniki, bo pomimo, że ukończyłem właśnie elektronikę i telekomunikację, to nie miałem okazji nigdy się zająć tym bardziej poważnie, to wysunę antytezę chłopaki: @BeatboxRocker @maniok @Jarek_P @Kryspin013 @Aqvis - żeby zbudować smart home można mieć zerowe pojęcie o elektronice :)
nie mam nic do elektoniki, bo pomimo, że ukończyłem właśnie elektronikę i telekomunikację, to nie miałem okazji nigdy się zająć tym bardziej poważnie, to wysunę antytezę chłopaki: @BeatboxRocker @maniok @Jarek_P @Kryspin013 @Aqvis - żeby zbudować smart home można mieć zerowe pojęcie o elektronice :)


@henk: źle się wyraziłem. Chodzi mi o tworzenie włąsnych rozwiązań smart home np własnych urządzeń na zigbee których po prostu nie dostałbyś w sprzedaży.
tak myślałem: zero konkretów,


@nanotecz: dostałeś dokładnie takie konkrety, jakie sam sobie zażyczyłeś w pytaniu. Czego się spodziewałeś w odpowiedzi, gotowego przepisu na udane życie? No to sorki, gabinet psychoterapeuty po schodkach w dół i drugie drzwi na lewo.

już wiem czemu nigdy nie szanowałem domorosłych elektroników


@nanotecz: cóż, ja też wiem, czemu nie szanuję ludzi dorabiających sobie na siłę dowody do własnej, z dupy wziętej tezy.

żeby zbudować smart