Wpis z mikrobloga

tak w skrócie wam sprzedam za darmo parę myśli, może komuś się przyda.
Większość z osób, które śledzą poniższe tagi mają sporo kasy i zastanawiają się w co wrzucić hajs, żeby to dało większy procent.
pytanie ilu z was straciło kasę na jakieś inwestycji myśląc że coś z tego będzie.

Tutaj tylko tak filozoficznie - ok z 1000 zł zarobiłeś te 1500 zł. Czyli 50%. Dalej straciłeś 30%. zostało ci 20%. Co robisz dalej?

Jak widać trzeba umieć albo nie grać albo przegrywać. Albo mieć swoją strategię do gry.

Jednak ani nie kupisz rodziny, miłości, pokoju, zgody, zdrowia.

Trzeba zawsze pamiętać, że to co tutaj na ziemi jest to zostaje tutaj na ziemi. Nie kupi się za pieniądze ani życia wiecznego ani dobrej śmierci.

Nikt nie wie kiedy człowiek umrze. Owszem nie ma co o tym za często myśleć, ale chyba częściej taki inwestor myśli ile zarobić w ciągu dnia i szuka okazji i poświęca na to dużo czasu.

Ważne aby być wolnym od pieniędzy, inwestycji, zysków, strat, jak pokazuje ten mem - czy z nami są te straty czy zyski? Jak leży pacjent na kozetce u psychologia.

Tak z moich przemyśleń: na giełdzie można inwestować wtedy kiedy względnie jest drogo i stawia się szorty co nie robię bo to jest bardzo duże ryzyko, ale jak pisałem w ostatnim komentarzu - kto postawił szort z 5 zł usdpln na 4 zł to sporo zarobił jeśli miał ładny lewar. Da się, da się.

Moja strategia ta najbardziej sensowna, która dała mi zarobić wiele razy to kupowanie w dołkach i czekanie. Oczywiście nie strzeli się samego dołka. Jednak tutaj jest najmniejsze ryzyko jak dla mnie.

Patrzenie na sektory. O czym pisałem wcześniej np. samochodówki jak Renault. Jeszcze spadnie tak to wygląda.

Powodzenia w te szare krótkie dni.

#gielda #przegryw #przemyslenia #mysli #pieniadze #inwestycje #biznes #coaching
  • 11
@makler___gieldowy
Większość z osób które śledzą te tagi ma depo nie większe niż 10k PLN, a stracenie 30% po tym jak zarobiło się 50% sprowadza mniej więcej do kapitału początkowego i zapominanie o tym jest podstawowym błędem w MM.
A z resztą masz rację. Kasa to tylko kasa, a o tej ze spekuły warto pamiętać, że jak się raz na jakiś czas nie wypłaci i nie zrobi czegoś fajnego, to w końcu
@KOLEGAMAMY: co poradzić, z wigu trzeba umieć się wyleczyć, pisałem już że wig jest sterowany przez parę banków polskich. Choć ameryczka najbardziej rozjeżdża wig i usdpln i eurpln...

jak np. pko bp czy mbank dawać rekomendacje jeśli sami są głównymi graczami na wig?
@KOLEGAMAMY: no byli tacy, którzy chwalili się większym hajsem jak wskoczyli w jakiś cfd. Dużo jest cichych strat, o których tylko wiedzą nieliczni. Największą jawną stratę miał nbp z naszej kasy na kontraktach...

tutaj na tagu jest duża rozpiętość, gdyż jedni coś piszą, ale większość siedzi cicho i obserwuje.

Osobiście polecam takich gości jak SzwajcarFX, czy AceMarket, którzy mają największe doświadczenie. Jeszcze Neidek z mbank ma dobre komentarze. Pietrzyca z boś
@makler___gieldowy to jak najbardziej, nie wątpię, że mamy tutaj ludzi z portfolio powyżej 1kk, ale byłabym szczerze zdziwiona jakby mediana była powyżej tych 10k.
Szwajcara dawno nie śledziłam - dalej ma krucjatę przeciwko gridziarzom czy trochę mu przeszło?