Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #pcmasterrace oraz #komputery #pc ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przymierzam się do złożenia pseudo kompa, a dokładnie do zakupu części: CPU + MOBO + RAM + PSU. Budżet powiedzmy około 3000zł. Do czego komp ma służyć? Głównie praca, maszyny wirtualne, dockery i tego typu cuda. W jakiejś przyszłości chciałbym dołożyć jakieś GPU do okazjonalnego popykania w rozdziałce raczej nie większej niż FHD. Aktualnie posiadam starego GTX960, którego bym używał lub jeśli CPU miałoby zintegrowaną grafikę to pewnie ta integra by w zupełności wystarczyła. Zmontowałem takie 2 pseudo zestawy w xkomie, jeden na DDR4, drugi na DDR5. Nie wiem czy jeszcze kiedyś dane mi będzie wykonać upgrade tego co uda mi się kupić i nie wiem czy iść w DDR5 czy jednak przyoszczędzić trochę kasy i zostać przy DDR4. Prośba o jakąś ocenę, sugestie, porady. Od lat nie jestem w temacie PC'tów i po prostu mogę jakichś kwestii nie być świadomy.
Zestaw z DDR5: https://www.x-kom.pl/lista/w4lxyt5x5
Zestaw z DDR4: https://www.x-kom.pl/lista/vqf9huysz
  • 7
@Megawonsz_dziewienc: W 2015 zaczynałem od i5-4460, parę lat temu zrobiłem upgrade do i7-4770 i tak sobie na tym siedzę i pewnie nadal bym posiedział, ale chyba pojawiła mi się ostatnia możliwa okazja na większy upgrade (za 4 miesiące zostanę ojcem XD). Muszę to wykorzystać teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Także jestem przygotowany na kiszenie się 10 lat na tym setupie.

P.S. Co jest w takim razie opłacalne?
@Stixer: Nie chcę zaśmiecać, bo średnio potrafię doradzić w kwestii platformy i ogólnie, gdzie jest dobry złoty środek, ale trochę nie zgadzam się z tezą, że powinno budować się pod przyszłą rozbudowę. Serio od lat ten sam cyrk, a w praktyce potem to nie ma większego sensu, starsze podzespoły wcale nie tanieją, tak samo wydasz pieniądze, a upgrade na starych generacjach to żaden upgrade. Lepiej całość sprzedać i zbudować nowy za
@balrog84: Dlatego napisałem, że nie wiem czy jeszcze kiedyś będzie mi dane wykonać upgrade tych nowych gratów, raczej bym się nie spodziewał. W przyszłym roku może tylko GPU bym chciał dokupić i to wszystko. Gry jednak nie są tu priorytetem, walczyć o pojedyncze FPSy nie mam zamiaru, OC zajmować się nie będę. Jak mi gierki będą chodzić w rozdziałce FHD i uda się na średnio-wysokich detalach bez żadnych Ray Tracingów utrzymać
@Stixer: skoro kartę chcesz kupić dopieo za jakiś czas to żeby przyszły upgrade miał sens to teraz musisz kupić cpu z górnej półki, żeby dawał przez wiele lat radę, potem dokupisz do niego nowe gpu ze średniej półki i powinno to mieć sens. ramy wiadomo ddr5, i zasilacz najlepiej 850w żeby go nie zmieniać za jakiś czas przy zakupie gpu
za 4 miesiące zostanę ojcem XD


@Stixer: No to nawet jak teraz kupisz coś teraz to i tak będziesz się mógł tym nacieszyć jeszcze przez te 4 miesiące, a potem tylko będzie zbierać kurz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)