Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia

Z ciekawości - bo wiem że na amatorskim poziomie zapewne ma to żadne znaczenie.

Co za różnica czy #!$%@?ę na przykład: 4000 kcal z czego:

700 - białko
800 - tłuszcz
2500 (reszta) - węgle

a:

700 białko
1400 tłuszcz
1900 (reszta) węgle

Jestem po prostu ciekaw jaki wpływ ma większa ilość tłuszczy a mniejsza węgli na na przykład budowanie masy mięśniowej. Często spotykam się z tym, że w internecie piszą mniej więcej 1g fatu/kg ciała i nie wiem w czym takie podejście będzie lepsze od tego że pocisnę 1.5g/kg kosztem węgli. Dzięki
  • 8
@pionas1337: specem nie jestem ale lepiej jesc wiecej wegli bo dodadza Ci wiecej sil ( wegle lepiej dzialaja na produkcje nowych ATP w komorkach miesniowych o wiele szybciej niz tluszcze )
@pionas1337: @Bykon @Minetqa @gosciu82

Głównym źródłem energii z jakiego korzystamy podczas treningu jest glikogen (węglowodany).
Tłuszczu w treningu siłowym używamy praktycznie tylko tyle żeby mieć w pełni sprawną gospodarkę hormonalną i będzie to często między 0,6 do 1g na kg masy ciała. Więcej jeśli są takie preferencje lub jeśli ciężko jest przejeść już pulę kcal, a osoba ma łatwiej zrobić to przy użyciu większej ilości tłuszczu. (Lepiej dobić kcal w taki
@Minetqa @brere czego nie rozumiecie? Poczytajcie sobie podstawy
"Łączenie w posiłku węglowodanów oraz tłuszczy, szczególnie nasyconych oraz tłuszczów ,,trans'' jest bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia. Dlaczego? Nasz organizm po prostu nie może „palić” jednocześnie dwóch paliw energetycznych. W momencie kiedy spożyjemy w jednym posiłku dużą ilość glukozy oraz tłuszczu, to glukoza traktowana jest jako paliwo na „już”, wobec tego nasz organizm przerabia ją preferencyjnie, a tłuszcze zostaną odłożone na później w dużym