Wpis z mikrobloga

@chlopiec_kucyk: Szkoda, ze 90% mandarynek w sklepach to gowno. Sa zbyt nabite, trudno sie obieraja, nie sa slodkie i maja pestki w srodku, ktore odbieraja smak zycia jak rodzynki w serniku.

Dobra mandarynka musi miec wyczuwalny luz na skorce, latwo sie obierac, i byc delikatnie sflaczala, bez pestek. Wszystkie inne odmiany to kupa i szkoda ich kupowac
  • Odpowiedz
@chlopiec_kucyk:
Ja to jak najgłupszy 5 latek owoców nie chce jeść. No chyba, że mi się je obierze jak gówniarzowi. Jak narzeczona ojcu opowiadała, że nie jadam owoców, to jej opowiedział, że #!$%@? je jak koń i kiedyś zjadłem blisko 2kg jabłek.

Siedziałem przy kompie w wakacje i spokojnie gierczyłem, a ojciec tylko obierał i przynosił pokrojone na talerzu kręcąc w kuchni bękę z matką podobno ile wciągnę. Dał mi znać
  • Odpowiedz
gdzie takie w polsce kupować? Jak testować w sklepie?


@inwestorek11: W okolicy swiat czasami mandarynki dobrej jakosci sa w Biedronce, ale jak poza sezonem masz szanse na taki drop 5% to w trakcie sezonu ok 20% wiec i tak niewiele. W Lidlu szans na wydropienie dobrych mandarynek jest znacznie nizsza, prawie zawsze przychodza napompowane gowna, ktore ladnie wygladaja, ale nie sa smaczne.

Jesli chodzi o test w sklepie to jak dotkniesz
  • Odpowiedz
@jegertilbake: klementynki bardzo rzadko mają pestki i łatwo się je obiera. Są już dostępne w sklepach ale często są też mieszane z innymi odmianami więc lepiej wybierać samemu niż w siatce/skrzynce.
  • Odpowiedz
  • 1
@jegertilbake Już nie dramatyzuj, przez ostatni miesiąc kupuje w biedronce/Carrefourze w promkach za 4-5 zł./kg. I są właśnie bardzo smaczne, soczyste i słodkie.
  • Odpowiedz
klementynki bardzo rzadko mają pestki i łatwo się je obiera.


@Dumm: jestes powodem dla ktorego w sklepie nie ma mandarynek. Godzisz sie na to, ze ci podstawiaja klementynki, ktore dluzej wytrzymuja w transporcie a smakuja jak kupa i jesli tego nie czujesz to nie masz kubkow smakowych xD

@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni klementynki to kupa i #!$%@? mandarynko stworzona na potrzeby ludzi, ktorym mozna podac gowno na talerzu i ci za to podziekuja. Wlasnie
  • Odpowiedz
@mistejk: jakby klementynka smakowala jak mandarynka ale nie miala pestek to bym sie zgodzil, ale ona nie ma pestek a za to smakuje jak gowno i nie jest w niczym podobna poza ksztaltem i kolorem
  • Odpowiedz