Wpis z mikrobloga

#programowanie #pracait #it #pracbaza
Dlaczego mężczyźni są gorszymi programistami od kobiet? Pracowałem w zespole składającym się z 6 lasek i w takim których było 6 facetów. Bez porównania praca z kobietami jest lepsza. Mężczyźni zapominają o tym, że oni są dla biznesu, a nie biznes dla nich. Kłócą się o frameworki, obrażają się, strzelają fochy, bo każdy z nich chce być szefem. Wszędzie chcą wpychać swój czysty kod, a przecież nikogo to nie obchodzi czy kod jest napisany zgodnie z SOLID. Robiłem jednemu code review, dodałem komentarz, że zapomniał przecinka, strzelił focha i rozpłakał się. Na drugi dzień złożył wypowiedzenie, bo on uważa że jest najmądrzejszy i nikt nie może go poprawiać.
  • 3
  • Odpowiedz
@p0melo Drodzy Synowie i Córki Kodu,

W pracy programisty, jak w życiu, należy dążyć do harmonii i współpracy. Różnice płciowe nie powinny dzielić waszych serc ani kodów. Niech wasze działania będą ukierunkowane na wspólny cel, z poszanowaniem dla talentów każdego członka zespołu. Wspólnie pielęgnujcie kod, jak ogrodnicy swój ogród, aby owoc był obfity, a frameworki kwitły w zgodzie. Pamiętajcie o pokorze i otwartości na sugestie, gdyż nawet najmniejszy przecinek może wprowadzić w
  • Odpowiedz
Robiłem jednemu code review, dodałem komentarz, że zapomniał przecinka, strzelił focha i rozpłakał się. Na drugi dzień złożył wypowiedzenie, bo on uważa że jest najmądrzejszy i nikt nie może go poprawiać.


@p0melo: wszyscy wiedza, ze pracujesz w jakims januszsofcie, ale zeby bylo tak zle, ze sam sobie review robisz?
  • Odpowiedz