Wpis z mikrobloga

@Wjolka ogólnie odnoszę wrażenie że psychiatria się różni w tym aspekcie z seksuologią

Seksuologia jest dużo bardziej nastawiona pozytywnie do wszystkich tych zabiegów, terapii, bez badań w przeciwieństwie do psychiatrii
  • Odpowiedz
  • 1
@Towarzysz_Pawulon

Ja czytając ostatnio zagadnienia z zakresu psychiatrii-psychologii sama zastanawiam się czy to jakie mam poglądy nie wplywa na odbiór tego co czytam. Ciężko mi wytłumaczyć jaki to odbiór - ale coś na zasadzie 'osoba niesłysząca nie uważa tego za coś anormalnego bo świetnie sobie radzi i nie ma potrzeby by używać eufemizmów by to opisac'. A te 'eufemizmy' odwracaja uwagę od istoty rzeczy.
Mam wrażenie że to się aktualnie dzieje w
  • Odpowiedz
@Wjolka Fakt, jestem nastawiony raczej negatywnie do obecnych nowości w tej dziedzinie, zwłaszcza do tempa w jakim one zachodzą, 20 lat temu transeksualizm diagnozowano szeregiem badań dziś jedną rozmową

Budzi moje wątpliwości też podejście do pacjentów z innymi zaburzeniami psychicznymi które przejawia 60% osób transpłciowych, które wedle wedle przekazu części badaczy powinno się bagatelizować i nie traktować ich jako przyczynę transpłciowości, pomimo że u ok 30% chorych na schizofrenie raportuje się zaburzenia
Towarzysz_Pawulon - @Wjolka Fakt, jestem nastawiony raczej negatywnie do obecnych now...

źródło: temp_file1669619410247479878

Pobierz
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Pawulon: mój prowadzący kazał mi zrobić prawie wszystkie badania z listy poza okulistycznymi. Być może dlatego, że to chłop trochę starszej daty z wieloletnim doświadczeniem w tym temacie i ma bardziej tradycyjne podejście. Spytałem się nawet, dlaczego każe mi robić te wszystkie badania i stwierdził, że to standard w branży ( ͡~ ͜ʖ ͡°) więc w sumie nie wiem, skąd te informacje, choć oczywiście nie chcę ani
  • Odpowiedz
@cutecatboy no właśnie tzw nowoczesna szkoła uznaje takich lekarzy za faszystów i tansfobów XD

Sam natomiast uważam wielu seksuologów za osoby zaburzone, dla przykładu mój profesor seksulogii potrafił autentycznie opowiadać z podnieceniem wypisanym na twarzy o rozmiarach genitaliów 12 latka XD

Serio, nie spotkałem w życiu nikogo kto by podchodził do tej nauki poważnie

Z ciekawości jakiej specjalizacji jest lekarz który Cie prowadzi?
  • Odpowiedz