Wpis z mikrobloga

Mirki wystrzegajcie się, jakiś czas temu podpisałem umowę z Energą na taryfe urzędową G11 - to jest taryfa, która jest tylko dostępna online pod ich magicznym linkiem więcej informacji tutaj: https://wykop.pl/link/7271417/energa-obrot-utrudnia-mozliwosc-zawarcia-umowy-bez-ich-dodatkowych-oplat - bez opłaty handlowej i tych wszystkich pseudo korzyści typu 10 groszy na litr itd

Dzwoniła do mnie siksa z Energii i jak katarynka na siłe chciałą mnie zmusić abym przeszedł na taryfę z opłatą handlową i korzyściami. Jak jej powiedziałem że nie jestem zainteresowany, to laska normalnie w żywe oczy zaczęła kłamać i mówić że od nowego roku taryfa, którą posiadam już nie będzie dostępna, że musze przejść na oferte z opłatą handlową i że ona rozumie że to jest więcej pieniędzy ale cena za prąd drożeje. Nie dałem za wygraną, powiedziałem że ja rozumiem że energia drożeje ale Państwa opłata handlowa to nie jest cena energii tylko cena usług oferowanych przez Energe. Laska znów zaczęła kłamać i mówić że ja musze wziąć tą oferte i że innej opcji nie ma.

Poprosiłem aby napisała mi to na email, jak odmówiła to już wiedziałem że jest coś nie halo, generalnie babeczka już czekała aż zgodze się przez telefon aby wziąć tą oferte aby mogła ją zmienić. Dzisiaj rano na email dostałem draft umowy gotowej do podpisania z nową taryfą i nowym wariantem a w treści emaila dostałem informacje że otrzymam następny telefon i mam potwierdzić że zgadzam się na otrzymaną oferte a oni już wszystko 'załatwią'.

Dzisiaj zadzwoniłem na infolinie i powiedziałem że interesuje mnie tylko taryfa urzędowa, proponowana oferta została odrzucona i pozostałem na taryfie bez opłaty handlowej.

Przestrzegam i wzbraniajcie się, jak wam będą wmawiać że nie możecie wziąć taryfy urzędowej bez opłat to straszcie UOKiKiem. Takie to Energa wałki kręci w naszym pięknym kraju.

#energa
  • 5
  • Odpowiedz
Dzieki za podzielnie sie. Znam temat, aby nie wejsc w gowno oferte kompleksowa. Mam takowa teraz. W maju 2024 ta oferta kompleksowa wygasa. Ale umowa nie, poniewaz jest na czas nieokreślony. Zapewne czekaja mnie grube batalie i walka o urzędową cene pradu, poniewaz zpaewne przedluza mi umowe scamowcy z #energa automatycznie. A ze mam kompleksowa, to dostane prad drozszy niz cena po przekroczeniu 3000 kWh i z oplata handlowa 50 zl
  • Odpowiedz
@cata666: No, Energa jest w tym aspekcie masakryczna. Powiem więcej - znam przypadek, gdzie konsultant (w stacjonarnym biurze sprzedaży) podrobił podpis - tzn. klient podpisał umowę taryfową G11, a dostał na pocztę komplet dokumentów z opłatą handlową.
  • Odpowiedz
@Dzokatazullo: Czemu miałbyś dostać nagle opłatę handlową?
Ja podpisałem z nimi bazową umowę "z pod biurka' tak zwaną bez żadnych opłat. I od chyba 2 lat już mam po umowie pierwszej i nic się nie zmieniło do tej pory. 2 lata temu dzwonili.
Teraz znowu dzwonią że chcą ze mną zmienić na taką z opłatą handlową ;p
  • Odpowiedz
@Dzokatazullo: wtf? Byłem niedawno w enerdze i powiedziałem że chcę umowę urzędową, a na papierze mam coś o kompleksowej usłudze, brak opłaty handlowej, g12 (tak chciałem, bez żadnych literek dodatkowych), to co oni mi dali dokładnie? :P
  • Odpowiedz