Wpis z mikrobloga

Nurtuje mnie pewne zagadnienie odnośnie umowy zlecenia. Utraciłem status studenta po obronie, mam poniżej 26 roku życia i pracuje na zleceniu. Jako że ta praca jest jedyną z której uzyskuje przychód to jestem objęty ubezpieczeniem społecznym i zdrowotnym, ale... Czy zdrowotnym jestem objęty jedynie podczas wykonywania tegoż zlecenia? Tzn. w godzinach pracy? Czy również poza pracą, załóżmy że idę sobie po pracy i skręcam kostkę. Niedawno dzwonili do mnie z przychodni w której jestem zapisany i coś gadali o ubezpieczeniu ale zbyłem ich bo nie miałem czasu wtedy, bo nomen omen byłem w pracy. Jak to jest z tym ubezpieczeniem zdrowotnym na zleceniu poza pracą? Mógłby ktoś to łopatologicznie dla osoby zielonej w tej kwestii wytłumaczyć?¯\(ツ)/¯

#pracbaza #umowazlecenie #zus #praca #uop #prawopracy #pytaniedoeksperta #prawo #kiciochpyta
  • 2
  • Odpowiedz
@vodrinker: Mam wrażenie, że mylisz pojęcie ubezpieczenia zdrowotnego z wypadkowym... Na tym drugim się nie znam a ubezpieczenie zdrowotne oczywiście masz przez cały czas jak jesteś zatrudniony, znaczy całą dobę codziennie. Ubezpieczeniu zdrowotnemu albo się podlega albo nie, nie ma innych opcji. Jak podlegasz to jeśli zachorujesz to idziesz do lekarza i wizytę masz za darmo.
  • Odpowiedz