Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie maksymalnej mocy nadawania przez router. Zastanawia mnie czy to jest zdrowe, w sensie czy nie wpływa to negatywnie na zdrowie. Czytałem różne treści, ale co mówi o tym nauka i ogólnie wiedza na dany temat? Aktualnie mój router ma nadawanie 200mW (23dBm), ale chciałbym pomyśleć o zwiększeniu do 1000mW. Tak nawiasem, działkę mam bardzo dużą, sąsiadów wokół też mam daleko od siebie, więc na pewno nikomu nic nie będę falami nachodził. Interesuje mnie głównie wiedza dotycząca zdrowia i takiej mocy nadawania.

PS. Unia Europejska teoretycznie ogranicza do 200mW (w Chinach (i być może w Ameryce) jest bodajże zezwolenie na 1000mW).

#internet #swiatlowod #router #routery #sieci #siecikomputerowe #zdrowie #nowotwory #bezpieczenstwo #nauka #informatyka #it #komputery
  • 10
  • Odpowiedz
@MisiekD:

Pewnic nic złego dla zdrowia.
O ile rozumiem fizyke zjawiska to jedyne co może zagrozić tkance to skutki termiczne.
Aby te wystąpiły - długość fali musi być rzędu "narządu" na jaki oddzialują.

I tak dla przykładu promieniowanie kuchenki mikrofalowej ma długość odpowiadająca grubosci pręcika w oku.

Z tego powodu normy w ZSRR byly dużo bardziej ostre niz w europie- w europie przyjeto że jedyny negatywny skutek to oddzialywanie termiczne. W
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@w0jmar no swego czasu, kurcze, dużo czytałem o tym. Bardzo możliwe, że to spiskowe teorie tylko, no, ale zdrowie jest dla mnie ważne i jeśli takie nadawanie powodowałoby jakieś szkody na zdrowiu dla ludzi wokół (nawet w długim wymiarze czasu) to nie będę zwiększał mocy :)
Ale też testowałem 1W przez jakiś czas i sygnał się poprawił chyba nawet o 2/3. Wtedy 2 piętra niżej mam nawet sygnał 4 kresek na 5
  • Odpowiedz
@MisiekD: nie jest problemem, masz rozproszony na dużej przestrzeni 1w, mikrofalówka musi skupić na małej powierzchni 1kw żeby coś podgrzać. Czasem podniesienie mocy pomoże, ale lepiej wrzucić kolejny AP
@w0jmar bzdura, całe oko jest mniejsze niż długość fali 5ghz, zsrr tak ograniczyło moc nie ze względy na zdrowie ludzi tylko żeby ograniczyć cywilne nadajniki, żebyś nie mógł rozgłaszać propagandy niezgodnej z linią władzy
  • Odpowiedz
@Merlinek:

żeby ograniczyć cywilne nadajniki


Kuchenka mikrofalowa i cywilny nadajnik? Co to ma wspólnego? Jak chcesz nadawać propagande - kuchenką???

A co do długości fali i oka - masz racje długosci sie nie zgadzają, tym nie mniej zsrr przyjęło ostrzejsze normy właśnie ze względu na podejrzenie iż oprucz oddziaływania cieplnego dochodzi do interakcji z pręcikami w oku.

A czy bzdury? Nie.
Źródło: Wiedza i życie, obszerny artykuł w tej tematyce z
  • Odpowiedz