Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie, dostałam ofertę jako analityk biznesowy w IT. Do tej pory cały czas robiłam na UoP, z myślą, że prędzej czy później przejdę na B2B. I tu mam dwie możliwości - b2b albo UoP. Nie znam się kompletnie na księgowości, nawet nie wiem jaki podatek jest w branży i trochę się boję b2b, jednak wiem, że na czysto wyszłoby o wiele lepiej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pracbaza #b2b #it

Co byście wybrali?

  • UoP 9000 brutto 69.5% (57)
  • B2B 11000 brutto 30.5% (25)

Oddanych głosów: 82

  • 14
  • Odpowiedz
@NicNowego: na b2b 11k to chyba netto na fakturze? Bralbym UoP, jak pojawia sie dzieci docenisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym roznica nie wychodzi jakas kolosalna a na uop i trudniej zwolnic i po prostu chroni Cie kodeks pracy
  • Odpowiedz
@NicNowego: bier UOP tym bardziej jak się nie interesujesz prowadzeniem jdg, podatkami itd. będziesz spokojniej spala, jedno dłuższe L4 wyjdzie ci już na plus, a i odpowiedzialność zupełnie inna (majątkiem przy b2b)
  • Odpowiedz
@chinski_pierozek: odejmij od 9000 ryczałt 12%, odejmij mały zus, i juz jestes w okolicy 7k. Odejmij w skali roku 4 tygodnie urlopu jako czas w którym nie zarabiasz (ekwiwalent dlugosci urlopu na uop, a podejrzewam ze urlop w tym wypadku nie jest płatny na b2b) i wychodzisz podobnie co na UoP, nie mając przy tym benefitów typu urlopy, L4, bonusy, szkolenia. Jak dla mnie za mała róznica wzgledem uop zeby był
  • Odpowiedz