Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Mam wielki dylemat jaki telefon wybrać
Mój Xiaomi MI10T po 3 latach posługi nadaje się już do wymiany chociaż działa całkiem sprawnie i bateria trzyma jeszcze w porządku, jednak stłukłem sobie aparat i tylnym nie da się nawet zeskanować czytelnie dokumentu + czasem się zwiesi tak że trzeba robić hard reboot i boje się, że nagle zostanę z telefonem nie do odzyskania a mam tam różne dane/zapisane aplikacje konta itd.

Szukam czegoś na obecnie topowych podzespołach czyli Snapdragon Gen 2. Chcę aby telefon posłużył maksymalnie długo. Ostatecznie po wykreśleniu Motoroli Edge 40pro ( wszelkie recenzje wskazują na nadmierne nagrzewanie co dla mnie skreśla telefon) został mi Xiaomi 13 i Galaxy S23.
Co przemawia za Xiaomi
- ładowarka w komplecie
- lepsza bateria i szybsze ładowanie
- w testach lepsza sprawność przy długotrwałym obciążeniu ( brak throttlingu - w testach notebookchecka na S23 wykazano spory throotling jak na Snapa Gen2)
- jestem nauczony miui - nie wadzi mi to mimo drobnych niedociągnięć

Co przemawia za S23
- cena - czekam na BF/Cybermonday i obniżki ale już teraz w porównaniu do xiaomi jest 300-400 lepiej za wersję 256 GB ( tylko ta wersja mnie interesuje ponieważ ma szybsze pamięci)
- marka - korzystam z wszelkich apek bankowych/fintechowych/krypto itd. więc jakoś lepiej koreaniec niż chińczyk
- podobno lepsze wsparcie pasm LTE
- dłuższe wsparcie aktualizacji
- aparat
- jak już wyrzucić ponad 3K to głupio na xiaomi xD

Może ktoś posiada/zastanawiał się nad wyborem między tymi telefonami i może coś doradzić. Te dwa przypadły mi również do gustu ze względu na to że nie są olbrzymami 6,7 - Mi10T był dla mnie zbyt duży/ nieporęczny (często zabieram telefon na bieganie/rower ird.)
Wiem, że xiaomi da się kupić w dobrej cenie z chin przez jakieś proxy itd. ale chcę telefon wziąć na odliczenie VAT i kupić normalnie w polskim sklepie aby potem w razie czego nie bujać się z gwarancją itd.

PS .Iphone sam się dla mnie wykreślił choć lubię iOS i początkowo go rozważałem - 15 ma problemy po premierze a 14 nie staniały na tyle aby był wg. mnie sens. Wersje pro są drogie a tylko te brałem pod uwagę.

#android #telefony #smartfon #samsung #xiaomi
  • 2
@water-watera:zobacz sobie te wstawke na pepera. Nie wiem czy uda sie na bf pobic te ceny.

https://www.pepper.pl/promocje/10-oraz-100-za-1000-na-samsungpl-z-aplikacja-sodexo-pluxee-745506

Natomiast szczrze mowiac, jesli chcesz maksymalnie dlugo korzystac z telefonu, to chyba bym bral s23+, z wzgledu na wieksza baterie od zwyklego s23, ktora noze byc niewystarczajaca. Ale to niestety kosztem wielkosci ekranu 6,1"- > 6,6".

Przy xiaomi mam wrazenie ze ta 13 to jakas taka meh. Na 12 byl szal, na 14 wszyscy