Wpis z mikrobloga

Sprawdziłem wadę wzroku u okulisty i mam -2. Tylko że mam duże wachania ostrości wzroku. Czasem widzę tak jakbym miał -1 a czasem -5 dobrze widzę w słońcu i mam wrażenie że wtedy nawet nie potrzebuje okularów, natomiast przy sztucznym świetle albo o zmierzchu czy w pochmurny dzień czasem widzę tragicznie i bez zmrużenia oczu wszystko mi się rozmywa i bez przymrużenia nawet mogę mieć kłopot z odczytaniem tablicy rejestracyjnej z powiedzmy kilku metrów. w nocy zawsze bardzo słabo widzę. W okularach o mocy -1.5 natomiast zawsze widzę dobrze, nie ma wachan ostrości.
Pierwsze pytanie: Czy takie wąchania ostrości bez okularów są normalne?
Drugie pytanie: czy po przeprowadzeniu laserowej korekcji wzroku i ustabilizowaniu się wzroku powiedzmy po roku od operacji też ma się takie wachania ostrości czy wtedy wzrok powinien być stale ostry, albo różnice będą minimalne?
#oczy #okulistyka #wzrok #oko
#laserowakorekcjawzroku #przegryw
  • 3
  • Odpowiedz
@anonanonimowy321: Jestem 10+ lat po korekcji i widzę dobrze. Olałem wszystkie kontrole itp. bo mi szkoda było kasy. Pierwotna wada to było coś koło -4. Wachania? Nie wiem, chyba nie miałem albo przynajmniej nie rejestrowałem tego. To musi ci klinika korekcji ocenić czy się nadajesz do operacji
  • Odpowiedz