Wpis z mikrobloga

Renderuje już piąty raz film. Składa się z plików które mają 25, 50 i 60fps. Render w 25fps. Nie wiem dlaczego niektóre pliki mają taki chamski frame drop. Kiedyś też robiłem identyczne rendery i było ok... Domyślam się że to wina drona który ma 60fps... Ale kiedyś mi normalnie renderowało wszystko. I co najlepsze to te pliki w 25fps dropią frame rate

#adobepremiere #montazfilmow #wideo #produkcjafilmowa #adobepremiere
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
A da się jakoś ogarnąć żeby to tym razem wyrenderować w PAL? co najlepsze dropią tylko klipy które mają 25 klatek a te z drona 60fps i kamery 50fps są ok
  • Odpowiedz
@Aeterna: Nie jest to rozwiązanie problemu, ale jak nagrywasz filmik, który będzie oglądany na komputerze/telefonie to trzymaj się 30 lub 60 klatek. Większość ekranów ma 60/120hz więc jak film ma 25 to niektóre klatki będą wyświetlane dłużej niż inne.
  • Odpowiedz
@Aeterna W premiere masz opcje 'interpret footage framerate' w innych programach pewnie coś podobnego, ustaw tam fps wyjsciowy (25fps).

Od biedy możesz też przerenderować te pliki z 60, 50fps na 25fps i wtedy jak złączysz je z tym z 25 to ten 25 nie powinien droppic.

Która czesc video droppuje to kwestia co enkoder wymyśli, przesuniesz troche timeline to w innym miejscu bedzie problem.
  • Odpowiedz
  • 0
@kontodotestowania: to jest dobry trop. Właśnie zrobiłem tak że drona 60fps wyrenderowałem w 25. Natomiast nadal dropią inne bo gdzieś sobie w projekcie z góry narzucił te 60 klatek i nie mogę z tym dojść do ładu bo przed renderem match source nadal wykrywa 60 i nawet jak siłą zrobię 25 render z tym dronem w 25fps to i tak dropi
  • Odpowiedz
  • 0
@sm_m: @kontodotestowania już mnie to tak #!$%@?ło, że nawet nie szło tego wyrenderować po stworzeniu nowego projektu na próbę bez innych klipów niż 25/50 fps, że zrobiłem render w 30fps PAL i chodzi płynnie xD Czy to na TV czy na telefonie i laptopie. A z GH5 mam 100% klipy 25 i 50fps. Jeszcze się upewniałem w szczegółach czy czegoś nie pomyliłem bo kręciłem to w sierpniu.
  • Odpowiedz