Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy człowiek nauczony logicznego myślenia, uzdolniony matematycznie, umiejący rozwiązywać problemy - inżynier, programista, naukowiec w naukach ścisłych - to zupełnie inny, lepszy gatunek człowieka, który jest niedoścignionym wzorcem dla innych? Czy tylko on przeżywa życie w pełni, jest architektem tego świata, a reszta tłumu dryfuje nieświadomie po oceanie jego dokonań, bezrefleksyjnie żyje w rzeczywistości budowanej przez inteligentniejszych niż oni?

#pytanie #rozowepaski #niebieskiepaski #edukacja #nauka #kariera #pracbaza #praca #programista15k #pracait



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Czy programista/inżynier/ścisłowiec ma większą wartość niż inny człowiek?

  • tak 39.3% (88)
  • nie 60.7% (136)

Oddanych głosów: 224

  • 11
@mirko_anonim: a gość po politologii, ekonomii czy innej humanistyczno-społecznej szkole będzie ci dyktował co masz jeść, czym jeździć i ile za co płacić podatku. A jak zalegniesz z jakąś groszową opłatą to pójdziesz się przed takiego człowieka jako wielki pan inżynier płaszczyć i wyrażać czynny żal, bo dobrze wiesz, że od widzimisię urzędasa może zależeć bardzo dużo.

Ostrożnie, bo upadek z wysokości własnego ego bywa bolesny po lekcji pokory jaką daje
@mirko_anonim: Raczej nie. Tacy niewiele potrafią zrobić coś manualnie. Z własnej obserwacji mogę powiedzieć, że mimo ogromnej teorii są słabi w „życie”. Na niczym więcej się nie znają. Zazwyczaj brakuje im wtedy sprytu, dynamiczności oraz zdolności do kombinowania.
@mirko_anonim: mnie też włożono do głowy takie brednie kiedy chodziłam do szkoły xD ukończyłam studia techniczne i pracuję w zawodzie, ale po czasie nie uważam, żeby to miało jakąś większą wartość niż bycie lekarzem, prawnikiem czy kimś innym (#!$%@?ąc od tego, że prawnikiem z pewnością nie chciałabym być). Umiejętność logicznego myślenia to jeden z wielu aspektów radzenia sobie z rzeczywistością a IMO w życiu cenniejsze zdają mi się umiejętność nawiązywania i
@mirko_anonim: wszystko zależy od tego co twoje ciało lubi robić (co daje mu radość i w jakim stopniu), w jakim środowisku żyjesz i jakie masz predyspozycje do życia w nim. Jeśli urodzisz się w 1900 roku w carskiej rosji to raczej zrobisz lepszą karierę i będziesz miał lepsze życie jako głupi charyzmatyczny człowiek chłopskiego pochodzenia, bo może uda ci się wkręcić do partii.

W dzisiejszych czasach warto być inteligentnym, bo przydaje