Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś w miarę przyzwoity kabel RJ45 do routera Funbox 6 dla Neostrady 1 Gb/s?
Potrzebne mi minimum 10 metrów. Chcę go poprowadzić w listwie przypodłogowej, gdzie będzie ~10 zakrętów 90 stopniowych. Dobrze zatem, aby był w miarę elastyczny.

Nie zależy mi na jakichś złotych wtyczkach. Po prostu w miarę dobry, ale wciąż budżetowy kabel nie za miliony monet.
Tych kabli są tysiące i po prostu nie wiem który brać.

Swoją drogą, to od kilkunastu miesięcy korzystam z gwizdka Wi-Fi wpiętym pod USB 3.0 i mam już dość. Co chwila zrywa połączenie. Nie wiem na ile to kwestia samego dongla, na ile routera a może i jakości usługi. Są pewne prawidłowości kiedy najczęściej przerywa, ale nie sprawdzałem tego głębiej. Z routerem łączy się jakieś 15 urządzeń, z czego 7 w trybie niemal ciągłym. Tylko jedno po kablu i tam połączenia raczej nie zrywa (raczej, bo używany sporadycznie). Reszta łączy się po Wi-Fi. Większych problemów nie ma (telefony, dekodery, drukarki itd), ale jakimś trafem mój PC ma właśnie największe problemy w tym temacie. Chociaż i na telefonie sporadycznie potrafi rozłączyć.

#neostrada #wifi #internet #pytanie #pytaniedoeksperta #komputery
  • 9
Dzięki za sugestie @dktr i @Gooma

Gniazdek montować nie będę. Całość dotyczy jednego pomieszczenia - bezpośrednio router -> PC, które jest urządzone, są listwy itd.
Raczej chcę gotowe rozwiązanie niż bawić się w zaciskanie końcówek.

Po cholerę do gigabita cat7


Zacząłem już za bardzo iść na przód ;) W takim razie wezmę cat5e